Już w przyszłym tygodniu polska premiera krążka Little Dragon „Ritual Union”. Wydawnictwo promują trzy polskie koncerty zespołu na początku listopada.

Współpraca z takimi tuzami jak Gorillaz, TV On The Radio czy Raphael Saadiq pozwoliła grupie Little Dragon na – od dawna zasłużony – awans do światowej ekstraklasy nowoczesnego popu. Najnowszy krążek zespołu pięknej Yukimi Nagano „Ritual Union“ potwierdza niezwykłą klasę Szwedów – współcześnie mało kto równie błyskotliwie łączy taneczne rytmy, jazzujący groove i soulową przebojowość.

Fani i krytycy upatrują w nich jedna z nadziei muzycznej sceny i nie przypadkiem Damon Albarn zaprosił ich do współpracy przy dwóch utworach z zeszłorocznej płyty Gorillaz Plastic Beach. Możliwościami wokalnymi Szwedki o japońskich korzeniach zachwycił się też David Sitek z TV On The Radio, którego Nagano wsparła w solowym projekcie Maximum Balloon. Jakby tego było mało, Yukimi pojawia się też na nowej płycie Raphaela Saadiqa. Little Dragon mocno pracują także na własne konto, zaś ich poczynaniom kibicują najwięksi współćzesnej sceny. W promocji amerykańskiej trasy wspierali ich super fani – Questlove z the Roots i Big Boi – połowa genialnego duetu Outkast, który zaprosił ich też na swój nowy krążek.

„Ritual Union” Little Dragon to album niezwykle efektowny, olśniewający produkcją i tysiącami aranżacyjnych smaczków. Podobnie oszałamiająco zespół wypada w wersji koncertowej. Na żywo Yukimi i towarzyszący jej doskonali muzycy Erik Bodin (perkusja), Hakan Wirenstrand (klawisze) i Fredrik Wallin (gitara basowa, klawisze) grają z „kopem“, którego nie powstydziłby się sam James Brown. Potwierdzą to uczestnicy katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, gdzie „Mały Smok” zagrał jako gwiazda Dużej Sceny. Kolejna okazja na koncertowe spotkanie z tą niezwykłą grupą już na początku listopada – 4.11 Little Dragon zagrają we Wrocławiu, dzień później w Poznaniu, zaś 6.11 finał polskiej trasy w stołecznym Palladium!

Little Dragon – polska trasa „Ritual Union”:
4.11 Wrocław, Firlej
5.11 Poznań- SQ
6.11 Warszawa, Palladium (support: Iza Lach)

inf. prasowe