Atom String Quartet wystąpi w restauracji Miasto Aniołów (ul. Chmielna 26). To jeden z nielicznych na świecie i pierwszy w Polsce kwartet smyczkowy grający jazz. Zespół tworzą – Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński na skrzypcach, Michał Zaborski na altówce oraz Krzysztof Lenczowski na wiolonczeli. Są to muzycy, którzy na co dzień prowadzą własne zespoły oraz występują z najlepszymi polskimi artystami. Atom String Quartet wykonuje głównie własne kompozycje, które dzięki zastosowaniu tak nietypowej dla muzyki jazzowej obsady wykonawczej, brzmią bardzo nowocześnie i oryginalnie. Ten obiecujący kwartet stale zyskuje rozgłos i uznanie, w ostatnim czasie zdobył stypendium w programie Młoda Polska, przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nowa Nadzieja Roku 2010.

Dawid Lubowicz – to skrzypek, którego styl i charakter improwizacji wykształcił się pod wpływem różnorodnych gatunków muzyki: klasyki, folkloru, tanga, jazzu… Pochodzi ze znanej zakopiańskiej rodziny muzycznej. W dzieciństwie kształcił się pod kierunkiem Mieczysława Galicy i Leszka Brodowskiego. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Rzeszowie, w klasie skrzypiec Oresta Telwacha. W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie skrzypiec klasycznych prof. Konstantego Andrzeja-Kulki. Muzyk niezwykle ceni sobie fakt, iż spotykał wspaniałych pedagogów na każdym etapie swojej edukacji. Umiejętności doskonalił także podczas licznych kursów mistrzowskich
u wybitnych wirtuozów, m. in. Rolanda Baldiniego, Mariny Jaszwili, Mirosława Ławrynowicza, Zorana Milenkvica, Wandy Wiłkomirskiej, Andrzeja Jagodzińskiego, Michaela Parkinsona, Garry’ego Ittnera. Dawid Lubowicz jest laureatem wielu festiwali i konkursów. Jego osiągnięcia to m. in.: – II nagroda na “Międzynarodowym Festiwalu Standardów Jazzowych” – Siedlce 2004, specjalne wyróżnienie podczas “Jazzowej Sceny Młodych” – Radom 2004, finał w”Międzynarodowym Konkursie Krokus Jazz Festiwal” – Jelenia Góra 2004 i 2005, zwycięstwo w konkursie jazzowym “Nadzieje Warszawy”w 2005 r. Obecnie jest drugim koncertmistrzem Teatru Muzycznego “Roma” w Warszawie, a także współzałożycielem takich zespołów jak: kwartet smyczkowy “Opium”,”alTango”, “Lubowicz Jazz Quartet” oraz “East Wall Jazz Quartet”. Znaczącym wydarzeniem w karierze solowej artysty było wykonanie utworu Christophe’a Voise ,,Missa Brevis” w towarzystwie Dariusza Stachury i Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją samego kompozytora.

Mateusz Smoczyński – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie klasie ad. dr Andrzeja Gębskiego. Jest skrzypkiem jazzowym, który zadebiutował w 1999 r. na Jazz Campingu “Kalatówki” z Quintetem Jacka Namysłowskiego. Z zespołem tym zdobył również wiele nagród i wyróżnień. Pomimo młodego wieku Mateusz występował już wielokrotnie poza granicami kraju (m. in. we Włoszech, Niemczech, Ukrainie, Danii, Szwecji, Czechach i Słowacji) oraz na większości najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce. Współpracuje z najlepszymi Polskimi muzykami m. in. Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Krzesimirem Dębskim,Maciejem Strzelczykiem, Januszem Skowronem, Kazimierzem Jonkiszem, Zbigniewem Wegehauptem, Grzechem Piotrowskim, André Ochodlo oraz Krzysztofem Herdzinem (w oryginalnym projekcie “Jazz na smyki”, gdzie Mateusz Smoczyński występował jako solista koncertmistrz orkiestry Sinfonia Viva). Razem z Joachimem Kuhnem, Bronisławem Suchankiem,Januszem Stefańskim i Bohdanem Jarmołowiczem brał udział w prawykonaniu koncertu jazzowego na skrzypce, orkiestrę symfoniczną i grupę rytmiczną Zbigniewa Seiferta. Wielokrotnie koncertował z niemiecką grupą schultzing. Jest liderem kwintetu, w którym gra Konrad Zemler na gitarze, jego starszy brat Jan na fortepianie, Wojciech Pulcyn na kontrabasie i Łukasz Żyta na perkusji. Z zespołem tym nagrał swoją debiutancką płytę “Inspirations”, poświęconą jego dwóm największym inspiracjom – Johnowi Coltrane’owi i Zbigniewowi Seifertowi. W roku 2008 została wydana kolejna płyta kwintetu Mateusza – “Expressions”. Obydwie pozycje cieszyły się dużą popularnością i otrzymały wiele pozytywnych recenzji. W roku 2007, po sukcesach pierwszego albumu, Mateusz otrzymał stypendium od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie “Młoda Polska”, a w czerwcu 2008 roku został uhonorowany Jazzowym Oskarem w kategorii Nadzieja Melomanów Roku 2007. Na początek roku 2010 przewidziana jest premiera płyty z najnowszym projektem Mateusza – “New Trio”, w którym u boku skrzypka pojawia się jego brat – Jan Smoczyński (tym razem w roli Hammondzisty) oraz gwiazda rosyjskiej perkusji – Alexander Zinger.

Michał Zaborski – w 2004 roku ukończył z oceną celującą Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie altówki prof. Ryszarda Duzia. Był laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska”. Brał udział w licznych konkursach altówkowych m. in.: w Poznaniu (III nagroda, 2003 r.), w Portschach – Austria (III miejsce,2003 r.), Bled – Słowenia (II nagroda, 2004 r.). W 2009 roku wraz z zespołem – Transgress zwyciężył na “Blues Rock Jazz Warsaw Festival” w kategorii zespół jazzowy. Z tym samym zespołem wystąpił również w Sali Kongresowej jako support przed triem “Medeski, Martin & Wood”. Wystąpił też jako solista z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej wykonując “Harolda w Italii” Hectora Berlioza. Swoje umiejętności doskonalił na wielu warsztatach klasycznych i jazzowych w kraju i za granicą pod okiem m. in. takich muzyków jak: Nobuko Imai, Stefan Kamasa, Hatto Beyerle, Jean Sulem, Cezariusz Gadzina, Robert Majewski, Maciej Strzelczyk. Nagrał też razem z triem Krzysztofa Herdzina fragmenty muzyki Bartłomieja Gliniaka do) lmu Feliksa Falka pt. “NN”. Jest członkiem orkiestr: Sinfonia Varsovia oraz Radomska Orkiestra Kameralna.

Krzysztof Lenczowski – urodzony w 1986 r. w Krakowie obecnie jest studentem piątego roku w klasie wiolonczeli prof. Tomasza Strahla i Rafała Kwiatkowskiego na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich – w Bałoszycach, Łańcucie, Żaganiu, Wigrach, Zamościu, Głuchołazach, oraz Bayreuth gdzie pracował z takimi profesorami, jak Katarzyna Jankowska, Kazimierz Michalik, Stanisław Firlej, Andrzej Bauer, Tomasz Strahl, Cathalin Ilea, Alexander Ruder. W roku 2007 brał udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym Internationale Junge Orchester Akademie. Był uczestnikiem i laureatem wielu konkursów muzycznych jako koncertmistrz orkiestry kameralnej Fresco Sonare, oraz kameralista. We wrześniu 2009 r. wszedł w skład 11 osobowego, międzynarodowego zespołu prawykonującego “Sominium” Mieczysława Litwińskiego na festiwalu Warszawska Jesień. Od kwietnia 2008 r. do listopada 2009 r. współtworzył Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus, a od lutego 2009 r. wchodzi w skład Warszawskiej Grupy Wiolonczelowej Cellonet, z którą w kwietniu 2009 r. wykonał dwie własne kompozycje “E4” i “Irish Pub” na XIII Lubelskim Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego w Filharmonii Lubelskiej. Wielokrotnie nagrywał i występował dla Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat, oraz Polskiego Radia. Jako gitarzysta jazzowy ukończył Policealne Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie w klasie prof. Piotra Lemańskiego. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Davida Dorużkę i Marka Radulego w Lesznie i Świnoujściu. Dzięki stałej współpracy z warszawskim Big Bandem “Akwarium” jest autorem wielu kompozycji i aranżacji na ten skład, które wraz z big bandem jako soliści wykonywali m. in. Sławek Uniatowski, Gosia Stępień, Tomek Dworakowski, Krzesimir Dębski, Mateusz Smoczyński, Maciej Strzelczyk i Adam Bałdych. Jest członkiem kwintetu Jazz Construction, z którym nagrał debiutancką płytę dla MTS Studio, oraz kwartetu Fusionator. Te dwa zespoły stanowią podstawę działalności jazzowej muzyka (I nagroda dla Jazz Construction, oraz nagroda indywidualna dla wyróżniającego muzyka na Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie 2009, nagroda im. Andrzeja Jakóbca dla najlepszego zespołu jazzowego festiwalu FAMA Świnoujście 2009 dla zespołu Fusionator, występy na Nadziejach Warszawy w klubie Tygmont, festiwalu Jazzda Próbna w klubie Dekada, Crossdrumming Festival). Ponad to jest autorem aranżacji kwartetu smyczkowego i wykonania partii wiolonczeli na płytach zespołów Nu Soul City i Wilson Square. Ważnym wydarzeniem w życiu artystycznym muzyka było doprowadzenie do nagrania i wykonania utworu “Mr. Metheny” na kwintet jazzowy i orkiestrę symfoniczną autorstwa Bartłomieja Staniaka i Krzysztofa Lenczowskiego na deskach Filharmonii Krakowskiej w 2004 r.

Informacje:

tel. kom.: 504 025 222
Tel. 58 768 58 31 – Rezerwacje
info@miastoaniolow.com.pl
www.miastoaniolow.com.pl

inf.http://rozrywka.trojmiasto.pl