Quadrology w Krakowie, 15 i 16 października zespół wystąpi w PIEC’Art acoustic JAZZ club Kraków. Zespół prezentuje ciekawe i nowatorskie kompozycje oparte na autorskich kompozycjach lidera, które utrzymane są w głównym nurcie jazzu, jednak w dużej mierze inspirowane muzyką afrykańską z domieszką irlandzkiego liryzmu. Ta mieszanka kulturowa spojona kwartetem jazzowym nadaje całości pełne, spójne brzmienie tak w warstwie aranżacyjnej jak i improwizacyjnej. Indywidualny styl i brzmienie zespołu determinowane są przez szerokie zainteresowania muzyczne i doświadczenie muzyków, którzy mieli okazje współpracować między innymi z takimi artystami jak: Janusz Muniak, Wojciech Groborz, Adam Pierończyk, Jarek Śmietana, Marek Podkowa, Oleg Kireyev, Gordon Haskell, Gary Thomas, Nelson Veras. Po skoku informacja o artystach.

Krzysztof Bolek jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu, oraz studentem Syddansk Musikkonservatorium w Danii. Laureat wielu prestiżowych nagród. Obecnie jest wykładowcą Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie w klasie gitary.

Michał Heller to również absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Festiwal Piwnicy pod Baranami, Jazz Jamboree, Jazz w Ruinach, Piest’any Jazz Festiwal (Słowacja), Bautzen Jazz Festiwal (Niemcy). Od kilku lat prowadzi klasę perkusji w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Max Mucha – kontrabasista, student Akademii Muzycznej w Katowicach. Otrzymał nagrodę jako „Największy Talent Festiwalu” na Tarnowskim Konkursie jazzowym 2009 r. z Jarek Bothur Quartet, oraz w 2010 r. z Michał Szkil Trio.

Marcin Ślusarczyk to saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Występował na wielu festiwalach w kraju i za granicą.

inf./fot.strona klubu