Pamiętacie warszawski zespół NuSoulCity? Jeśli tak to świetnie, jeśli nie będziecie mieli możliwość przypomnienia sobie ich twórczości, bądź Ci co w ogóle nie znają – zapoznać się z nią. Już 15 października w kieleckiej klubo-kawiarni Cukier zagrają pierwszy, od bardzo dawna koncert. Cieszy mnie to niezmiernie ponieważ Olga Matylda Woźniak jest mi bardzo bliska i kibicuję jej od wielu lat! Na koncercie będziemy mogli usłyszeć repertuar z pierwszej i drugiej płyty zespołu + kilka coverów, nie będę zdradzał jakich. Koncert dopiero za tydzień ale postanowiłem już dzisiaj Wam o nim powiedzieć. Wstęp na koncert darmowy.

Może napisze jeszcze dla tych którym obca jest muzyka zespołu, że NuSoulCity to dwójka przyjaciół: Mateusz Tomaszewski basista, multiinstrumentalista, producent muzyczny. Pochodzi ze Starachowic, jako bardzo młody muzyk zdobywał doświadczenie pod okiem mistrzów: Michała Grotta i Piotra Żaczka. Współpracuje ze znanym polskim producentem, kompozytorem, multiinstrumentalistą – Andrzejem Smolikiem. Drugą połową jest Olga Matylda Woźniak, która jest instruktorem wokalnym a równocześnie czynną wokalistką sceniczną oraz studyjną. Zajmuje się produkcją muzyczną, aranżacją muzyczną i wokalną, pisaniem tekstów, udziela się w spotach reklamowych jako wokalistka i lektorka. Opiekuje się wokalistami podczas ich sesji nagraniowych. Już jako nastolatka występowała na deskach teatru jako wokalistka i aktorka (Opera na Zamku w Szczecinie). Swój kunszt wokalny zdobywała uczestnicząc w warsztatach wokalnych opartych na muzyce soul, jazz i gospel organizowanych w całej Polsce, które prowadzone były przez międzynarodowych instruktorów m.in. Ruth Lynch (UK), Peter Steinvig (Dania), Gerald T. Smith (USA), David Daniel (UK). Olga Matylda zdobyła dyplom Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Przez wiele lat występowała z amerykańskim choreografem, wokalistą, tancerzem, muzykiem i reżyserem Barrym Solone. Wraz z pięcioosobowym zespołem wokalnym Tribe of Alma, zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel w Osieku w 2005 roku.

Nie będę Was już zanudzać. Powyżej dostępny jest pierwszy klip zespołu, który został nominowany do Yachów, powstał do utworu White Chocolate pt. 2.