28 września w 20 rocznicę śmierci w poznańskim Blue Note Jazz Club będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Tribute to Miles”. Tego dnia na scenie zobaczymy Jerzy Małek Group i Marcina Wasilewskiego. Zespół wystąpi w składzie: Jerzy Małek – trąbka; Marcin Wasilewski – fortepian; Max Mucha – kontrabas; Michał Miśkiewicz – perkusja. Zapraszamy na koncert, który rozpocznie się o godzinie 20. Bilety w cenie 40 i 35 zł – miejsca siedzące. Po skoku informacja o artyście.

Jerzy Małek Group jest formacją muzyczną, istniejącą w różnych odsłonach już od ponad 10 lat. Fascynacja formułą klasycznego, pięcioosobowego składu jazzowego spowodowała, że właśnie w tym zestawieniu instrumentalnym trębacz postanowił zaprezentować się w roli kompozytora i lidera, zakładając w 1998 roku swój pierwszy zespół. Debiutancka płyta „By Five” ukazała się w 2000r., następny album – „Inspiration” zawierał utwory z dwóch sesji nagraniowych: sekstetu (2002r.) i kwintetu z udziałem specjalnego gościa Przemysława Dyakowskiego (2007r. W roku 2005 artysta nagrał album z septetem zatytułowany „Spirit of The Time”, a rok później sformułował kilkunastoosobowy skład pod nazwą Jerzy Małek Group feat. Mika Urbaniak, z którym wydał groove’owy krążek „Bop Beat”. Listę fonograficznych dokonań Małka wieńczy „Future In Past” z 2010r. Dotychczasowa twórczość trębacza – zarówno repertuar i sposób jego wykonywania zaliczany był przez krytyków do szeroko rozumianego nurtu jazzu nowoczesnego, który bazując na swingu łączył w sobie elementy be bopu, hard bopu oraz free.
Obecnie Jerzy Małek obrał nowy kurs muzyczny, poszerzając kontekst harmoniczny, rozwinął melodykę oraz dodał nowe elementy rytmiczne, czerpiąc z europejskiej muzyki folklorystycznej. Najnowsza jego płyta „Air” nagrana została w czteroosobowym składzie muzycznym tak, by stworzyć więcej przestrzeni do wspólnej improwizacji i wzbogacić paletę środków interpretacyjnych instrumentu wiodącego – trąbki.

Lider zespołu – Jerzy Małek to jeden z najbardziej cenionych polskich trębaczy jazzowych, zapraszany do współpracy z takimi sławami, jak: Wojciech Karolak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Maria Schneider, Janusz Muniak, Hanna Banaszak, Steve Logan, Andrzej Jagodzinski, Tomasz Szukalski, Zbigniew Wegehaupt, Janusz Strobel, Jarek Śmietana, czy legendarny saksofonista Gary Bartz.

inf.strona klubu/fot.google