Jedna z ważniejszych imprez jazzowych na artystycznej mapie Polski o charakterze międzynarodowym Targi Kielce Jazz Festiwal „Memorial To Miles” – Muzyczne Listy do Milesa Davisa” coraz bliżej. Wspominaliśmy już o festiwalu tutaj, tak jak i przedstawiliśmy Wam jego program. Przypominamy, że impreza odbędzie się już w przyszły piątek 23 września i potrwa do niedzieli 25 września. JazzSoul.pl objął patronat nad festiwalem. Zapraszamy do Kielc. Po skoku, krótka informacja o festiwalu.

Festiwal, na którym prezentowany jest zarówno jazz tradycyjny, jak i różnorodne trendy i odmiany pojawiające się w tej muzyce na przestrzeni ostatnich lat.

Nie jest to hermetycznie zamknięta całość, a wręcz przeciwnie, wydarzenie pełne „muzycznej otwartości” przeznaczonej dla szerokiej grupy słuchaczy.

Każda edycja, już od ośmiu lat odbywa się we wrześniu – termin związany jest rocznicą śmierci genialnego wirtuoza tąbki.

W koncertach biorą udział giganci światowego i polskiego jazzu, ale jest to również możliwość prezentacji lokalnego środowiska muzycznego. Taki skład wykonawców stwarza możliwość ciągłego rozwoju imprezy. W poprzednich latach na festiwalu wystąpili m.in.: Lura z Wysp Zielonego Przylądka, Omar Sosa – Kuba, Lester Kidson – Kanada, MARK Goldsbury Quartet – USA, Nippy Noja – Tajlandia, Lena Ledoff – Rosja. Gościliśmy również polskie znakomitości: Agę Zaryan, Włodzimierza Pawlika, Stanisława Soykę, Artura Dudkiewicza, Marcina Wasilewskiego, Krzysię Górniak, Dorotę Miśkiewicz, Włodka Kiniorskiego.

Prawdopodobnie jeden z nielicznych w Europie, a na pewno jedyny w Polsce pomnik Milesa Davisa przed KCK to dodatkowy atrybut festiwalu – atrakcyjne w swojej niepowtarzalnej formie dzieło sztuki, jak i miejsce poświęcone patronowi happeningów towarzyszących festiwalowi.

Sceny KCK dają ogromne możliwości różnorodnych prezentacji muzycznych – od dużych grup muzycznych po składy kameralne, a w Galerii Winda odbywają się imprezy towarzyszące: projekcje filmów, wystawy plakatów, czy wieczorne jazz session.