Michał Urbaniak, światowej sławy jazzman wraz grupą wybitnych nowojorskich muzyków, po raz pierwszy w tym składzie wystąpi na jedynym koncercie w ramach VI edycji BMW Jazz Club, 16 października 2011. w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Michał Urbaniak legendarny polski skrzypek i muzyk jazzowy współpracował z najlepszymi jazzmanami świata, w tym, jako jedyny skrzypek i jedyny Polak, z guru światowego jazzu – Milesem Davisem.

Podczas VI edycji BMW Jazz Club u boku Urbaniaka zagrają znakomici muzycy z Nowego Jorku; m.in. Troy Miller, Maurice Brown, Don Blackman, Otto Williams, Femi Temowo. Zaproszeni artyści to ukłon w stronę doświadczonych słuchaczy oraz wszystkich, początkujących miłośników znakomitego, światowego jazzu. Podczas koncertu, jak zwykle w przypadku projektów spod znaku BMW Jazz Club – obok klasycznych jazzowych standardów, będzie można usłyszeć elementy wielu gatunków – folk, fusion, groove, funky i r&b. Michał Urbaniak znany jest właśnie ze swobodnego łączenia brzmień polskiej muzyki ludowej ze współczesnym jazzem.

Koncert odbędzie się 16 października o godzinie 19.00 w Teatrze Wielkim w Warszawie, w ramach rozwijającej się współpracy BMW Group Polska z Operą Narodową. Będzie to pierwszy jazzowy koncert na scenie Teatru Wielkiego. Bilety już w sprzedaży.

inf./fot. oficjalna strona