Polska sztuka grafitti leży i kwiczy. Czasem tylko podniesie się i pokuśtyka gdzieś metr lub dwa. Najczęściej są to brzydkie akty wandalizmu, z którymi co niektórzy łączą też muralia. Mam nadzieję że od dzisiaj grafitti w naszym kraju nabierze też pozytywnego znaczenia.

Grafitti6 jest projektem muzycznym wokalisty, kompozytora i autora tekstów Jamiego Scotta, oraz DJ-a i producenta Tommego D. Niektórzy z was być może znają Jamiego z solowych występów, chociażby z soundtracku do filmu Step Up (utwór Made). Projekt Grafitti6 powstał w 2008 roku. Początkowo nagrano tylko jeden utwór, Stare Into the Sun, który został wykorzystany w kampanii reklamowej magazynu The Sun. Piosenka bardzo przypadła do gustu słuchaczom, co zachęciło muzyków do kontynuowania współpracy. Dzięki temu powstały tak fantastyczne utwory jak Annie You Save Me, Free i Stone In My Heart. W drugiej połowie 2010 roku ukazał się pierwszy, i jak na razie jedyny krążek „graficiarzy”, zatytułowany Colours.
Myślę że to jeszcze nie koniec bardzo udanej współpracy. The Guardian swego czasu przyznał chłopakom zaszczytny status New Band Of The Day, w kwietniu tego roku podpisali kontrakt z Capitol Records, w sierpniu wystąpili na Summer Well festival w Rumunii, a we wrześniu ruszają w trasę koncertową po U.S.A.
Zapytani o to jak by określili swoją muzykę, odpowiadają że jest to psychodelic northern folk soul. Tak jest w istocie, chociaż folku w ich twórczości próżno szukać. Od siebie dodam że jest to szalenie pozytywna , kolorowa muzyka, odświeżająca jak letnia burza (jeden z utworów, Calm The Storm, jest jak cisza tuż przed nią). Polecam posłuchać, chociażby dla ochłody w te upalne, ostatnie dni wakacji.