Tytuł Mama`s Gun powinien być znany wszystkim czytelnikom naszego portalu, jest to  bowiem tytuł drugiego krążka Badu. Jednocześnie, od 2007 roku, jest to też nazwa brytyjskiego zespołu, który z powodzeniem może konkurować z Jamiroquai o tytuł najlepszej męskiej funkowej grupy.

Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy wokalisty, kompozytora i producenta Andego Plattsa, do którego wkrótce dołączyli basista Rex Horan, Dave Burnell grający na keyboardzie, Terry Lewis i Jack Pollitt. Wychowany między innymi na nieśmiertelnych piosenkach Beatlesów i The Doors, Andy przygodę z muzyką rozpoczął od współpracy z Corinne Bailey Rae na jej debiutanckim albumie. Zaowocowało to podpisaniem umowy z Zomba Music i współpracą z kolejnymi muzykami.
Pierwszego singla chłopcy z Mama`s Gun nagrali w 2008 roku. Pots of Gold okazał się wielkim hitem w Wielkiej Brytanii, co znacznie przyspieszyło wydanie debiutanckiego Routes to Riches. Album ukazał się w 2009 roku, największą popularność zdobywając w Kraju Kwitnącej Wiśni. W czerwcu tego roku ukazał się drugi album, zatytułowany The Life And Soul.
Brzmieniowo Mama’s Gun podobni są do Jamiroquai, ale zdecydowanie bardziej różnorodni. Chłopcy skupiają się na funku, wesołym, tanecznym funku, dając słuchaczom masę pozytywnej energii. Poniżej do obejrzenia oficjalny teledysk, pochodzący z drugiego krążka.