W niedzielę 28 sierpnia w Toruniu odbędzie się „Koncert Pieśni Niepokornej” z udziałem najciekawszych artystów polskiej sceny jazzowej i piosenki autorskiej. W trakcie koncertu, którego motywem przewodnim będzie powstanie Solidarności, odbędzie się przegląd konkursowy młodych talentów, natomiast na zakończenie usłyszymy koncerty zaproszonych gości.

Zwieńczeniem będzie recital Marii Sadowskiej i Janusza Szroma, którzy wykonają kilka utworów Jacka Kaczmarskiego w specjalnych jazzowych aranżacjach. Całość poprowadzi Maciej Orłoś. Utwory, które zaprezentują Sadowska i Szrom znalazły się na wydanej w zeszłym roku płycie „Kaczmarski & Jazz”, która jest projektem wspólnym Marii Sadowskiej, Janusza Szroma i Anny Serafińskiej.

Album zamyka dyskografię Sadowskiej, która ma na swoim koncie 6 dorosłych płyt, min. złoty album „Tribute To Komeda”, świetnie przyjęty przez krytykę i publiczność w pełni autorski album „Spis treści” oraz „Demakijaż” podsumowujący jej 10-letnią działalność na scenie klubowej.

Artystka za swoje osiągnięcia artystyczne i twórcze została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady „Prometeusz 2008”, a także mianowana Ambasadorem Kultury Warszawy, dołączając do grona najwybitniejszych polskich artystów. „Koncert Pieśni Niepokornej” odbędzie się 28 sierpnia 2011 o godzinie 18:30 w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

inf.nadesłane