W najbliższy czwartek 25 sierpnia w Warszawie w Skwerze Hoovera (ul.Krakowskie Przedmieście 60A) – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny odbędzie się koncert basisty Michała Grotta “Inspiracje” z gościnnym występem Pinnaweli. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Wstęp na imprezę jest wolny.

Koncert złożony z utworów warszawskich jazzowych kompozytorów w aranżacjach jednego z najlepszych basistów młodego pokolenia. Michał Grott – muzyk sesyjny, multiinstrumentalista, kompozytor. Nominowany do Fryderyka 2010 jako najlepszy debiut fonograficzny za autorską płytę “Grottmusic”. Absolwent Wydziału jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest endorserem produktów basowych firmy Yamaha. Na stałe współpracuje z Edytą Bartosiewicz, Natalią Kukulską, Pinnawelą, Robertem Janowskim oraz orkiestrą Jacka Piskorza. Ma w dorobku kilkadziesiąt płyt różnorodnych stylistycznie od hip-hopowych po muzykę filmową.

Zespół wystąpi w składzie: Michał Grott – gitara basowa, Bogusław “Boogie” Romanowski – perkusja, Michał Szlempo – instrumenty klawiszowe.

inf./fot.oficjalna strona CAFT