26 sierpnia (piątek) ok. godziny 21:30, w warszawskim Porcie Wisła (ul. Cypel Czerniakowski, ul.Solec) wystąpi Monika Brodka. Wstęp na imprezę jest darmowy. To kolejny koncert w Porcie Wisła  tak wielką gwiazdą, przypomnijmy, że na otwarcie wystąpił Smolik.

Jeszcze na długo przed pojawieniem się Brodki na rynku fonograficznym wiadomo było, iż będzie to wyjątkowe wydarzenie. Pomimo młodego wieku była od początku postacią na tyle wyrazistą, że trudno było ją wtłoczyć w którykolwiek ze stereotypów: „artystki z gór”, „Idola”, „młodej debiutantki w świecie showbiznesu”. Pierwszy album Brodki był niezwykle dojrzały. Monika zachwyciła wszystkich wrażliwością, świeżością muzyczną, a przede wszystkim wspaniałym głosem. Także druga płyta “Moje piosenki” stała się przebojem i zyskała status Złotej Płyty.

Nowa płyta Moniki Brodki to radykalny zwrot w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Po sukcesie „Moich piosenek” Brodka zrobiła sobie przerwę od pracy w studio. Postanowiła zastanowić się, o czym naprawdę chce śpiewać, jaki jest jej muzyczny charakter. Poszukiwania zajęły jej cztery lata. Ich rezultatem stała się „Granda”. Producentem płyty jest Bartosz Dziedzic.

„Granda” to muzyczny eklektyzm. To album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła “GRANDA” okazała się największym sukcesem w dotychczasowej karierze Brodki. Płyta szybko okryła się platyną (obecnie sprzedało się już ponad 50 tys egzemplarzy), a Monika i Bartek zebrali świetne recenzje i nagrody. Brodka otrzymała m.in. Różę Gali, SuperHiro, nominację do Paszportu Polityki. Akademia Fonograficzna nagrodziła „Grandę” trzema Fryderykami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop i Produkcja Muzyczna Roku (Bartosz Dziedzic i Marcin Gajko). Brodka ze swoim zespołem odwiedziła już 30 miast z koncertami pod szyldem GRANDA TOUR, a trasa trwa dalej…

Zapraszamy na koncert do Portu Wisła – to będzie wyjątkowy wieczór!

inf. facebook/fot. Ola Czerwińska