Wytwórnia Sony Music potrzebuje pomocy fanów Milesa Davisa, o co chodzi? Otóż wytwórnia rozpoczęła pracę nad stworzeniem albumu z utworami Milesa, które są według fanów najlepsze w jego karierze. W sierpniu na oficjalnym profilu Davisa, na Facebooku będzie  można słuchać propozycji utworów i głosować na nie klikając w „Lubię to!”. Utwory, które otrzymają najwięcej Waszych głosów znajdą się na specjalnym albumie, którego wydanie planowane jest jeszcze w tym roku.

Ponadto Sony, potrzebuje Waszej pomocy w znalezieniu tytułu albumu i zaprojektowania okładki tej płyty. Propozycje tytułu prosimy przesyłać na adres: miles.davis@sonymusicartists.com z dopiskiem w temacie „ALBUM TITLE”. Projekty okładek prosimy wysyłać na adres: miles.davis@sonymusicartists.com w temacie wpisując „ALBUM ARTWORK”.

A już 19 września fani geniuszu Milesa będą mogli sięgnąć po wyjątkowe wydawnictwo „MILES DAVIS QUINTET LIVE In Europe 1967 The Bootleg Series Vol.1” zawierające zapis trzech koncertów z europejskiej trasy Milesa Davisa wraz z towarzyszącą mu supergrupą w składzie: Wayne Shorter – saksofon tenorowy, Herbie Hancock – fortepian, Ron Carter – kontrabas oraz Tony Williams – perkusja. Fascynująca muzyka artysty zarejestrowana została  28 października 1967 roku w Antwerpii, 2 listopada 1967 roku w Kopenhadze oraz 6 listopada 1967 roku w Paryżu. Usłyszymy tu po raz pierwszy niezwykle rzadkie wersje utworów: „Agitation” oraz  “Footprints” które nie były do tej pory nigdzie dostępne. Zapis prawie godzinnego koncertu z Kopenhagi nigdy nie był dostępny na rynku (nawet we fragmentach), jest więc to niezwykły rarytas dla fanów Davisa.

Na płycie DVD znajdzie się zapis dwóch koncertów. Pierwszy to występ w Sztokholmie z 31 października 1967 roku, drugi to zapis niezwykłego show  z niemieckiego Karlsruhe, który odbył się 7 listopada 1967 roku. Jest to jedyna dokumentacja wideo z lat 1965-1968 jaka istnieje! Wszystkie informacje na temat tych projektów znajdziecie tutaj.

inf./fot. nadesłane