13 sierpnia w Ruinach Teatru Miejskiego w Gliwicach w ramach festiwalu Jazz w Ruinach wystąpi zespół Max Klezmer Band został założony w 1998 roku przez Maxa Kowalskiego. Od początku swojego działania zespół bazuje na muzyce żydowskiej.Efektem tego jest wytworzenie niepowtarzalnego własnego stylu. W utworach Max Klezmer Band można usłyszeć elementy muzyki klezmerskiej, bałkańskiej, hinduskiej i jazzu. Zespół koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Łotwa, Białoruś, Luksemburg, Wielka Brytania, Jamajka, Benin).

Zespół współpracuje z artystami sceny polskiej, jak i zagranicznej. Dorobek zespołu to kilka płyt ( Czar Korzeni Katarzyny Gaertner, Aida &Max Klezmer Band, Aida Nagie Myśli,Aida Kolędy), w tym dwie autorskie Nu Klezmer Project i Tsunami. 30 września 2010 Max Klezmer Band w nowym międzynarodowym składzie zakończył nagranie albumu ” HUSH HUSH” w Polskim Radio Gdańsk.

Zespół wystąpi w składzie: Max Kowalski (leader) – kontrabas elektryczny, Michael Jones (Anglia) – skrzypce – ravanhuta – skrzypce el., Stefan Orins (Francja) – fortepian, Dominik Strycharski – flety proste, Jakub Rutkowski – perkusja

Wstęp na koncert jest wolny.