Wrocławski koncert Erykah Badu już jutro. Występ rozpoczyna kolejną edycję Ethno Jazz  Festivalu. O poszczególnych wydarzeniach w ramach tej imprezy już  wspominaliśmy, ale warto jeszcze raz  przypomnieć  sobie co nas czeka  w najbliższym czasie.

Na drugim sierpniowym koncercie zobaczymy i usłyszymy The Sisters of Sheynville, żeński sekstet z Kanady. Repertuarowo siostrzyczki krążą wokół klezmerskich dźwięków, swingu i współczesnego jazzu.  Twórczość zespołu jest inspirowana legendarnym The Barry Sisters, żydowską grupą grającą swing w latach trzydziestych ubiegłego wieku.  Koncert odbędzie się 31.08. o godzinie 20:00. Ceny biletów: 70 zł – I miejsca, 55 zł – II miejsca, 40 zł – balkon, 30 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Wrześniowe koncerty rozpocznie  frontmenka  The Sisters of Sheynville, Lenka Lichtenberg  i grupa Fray.  Koncert odbędzie się 5.09  o godzinie 20:00. Bilety w cenie 20 zł, a dla posiadaczy biletu na występ rodzimej formacji Lenki 15 zł.

15.09. o godzinie 20:00 wystąpi orkiestra Astillero. Pulsujące, żywe brzmienia bazujące na argentyńskim tango to ich wizytówka. Przyjemność posłuchania tych panów na żywo kosztuje 70 zł za miejsca siedzące w pierwszej strefie, 55 zł za strefę drugą, 40 zł za trzecią  i 30 zł za miejsca stojące.

19.09   po raz pierwszy we Wrocławiu, i po raz pierwszy w Polsce, zaśpiewa Susana Baca, królowa world music, laureatka nagrody Grammy, często porównywana do Cesarii Evory. Występ rozpocznie się o godzinie 20:00.  Bilety w cenie 100zł, 75zł, 50zł i 30 zł.

25.09 będziemy mogli po raz drugi usłyszeć na żywo niesamowity głos Yasmin Lev. Początek koncertu o godzinie 19:00. Bilety na to wydarzenie niestety są droższe niż na pozostałe koncerty ( od 150 do 60 zł), ale niesamowite wrażenia jakie niesie ze sobą każdy występ tej artystki są warte każdej ceny.

Wszystkie koncerty odbędą się w Synagodze Pod Białym Bocianem przy ulicy Włodkowica 7. Jedynie Lenka Lichtenberg  zaśpiewa w klubie Mleczarnia, który mieści się tuż obok  Synagogi. Bilety na cały festiwal można zakupić w dobrych sklepach muzycznych oraz w serwisie eventim. Szykuje się zatem wrzesień pełen fantastycznej muzyki, a  to przecież dopiero początek. W październiku i listopadzie ciąg dlaszy festiwalu, o czym wkrótce napiszemy.