Kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce bez większych niespodzianek. Na listach królują wakacyjne składanki, ale jest to normalne dla tego okresu. Zestawienie nie obfituje w znaczną liczbę nowości, ale cieszy fakt, że do pierwszej pięćdziesiątki udało się awansować jazzowej składane „Ladies Jazz vol.7″. Płyta debiutuje na 47 miejscu. W czołówce za to ciasto i bez spektakularnych awansów oraz bez drastycznych spadków. Leszek Możdżer „Komeda” w tym tygodniu na miejscu 3; zanotował spadek z miejsca 2. W pierwszej 10 znalazły się jeszcze wydawnictwa Adele, Beyonce oraz Sade odpowiednio na 4,6 oraz 9 miejscu. Wśród top 20 OLIS nadal utrzymuje się płyta Agi Zaryan  „A Book Luminous Things”, ale spada na miejsce 17.

Monika Brodka i jej 3 w karierze płyta „Granda” nadal na 18 miejscu. Płyta w zestawieniu utrzymuje się 45 tygodni, mamy nadzieję, że utrzyma się w OLISie pełny rok. Na chwilę obecną nic nie wskazuje na ewentualny spadek płyty z zestawienia, gdyż niebawem uzyska status podwójnej platyny ( przypominamy, że do tej pory płytę nabyło ponad 50 tyś. fanów Moniki Brodki; a wyróżnienie przyznawane jest od sprzedaży 60 tyś.)

Nie pomyliliśmy się co do oceny zeszłotygodniowego zestawienia, gdyż wróciła do niego na miejsce 28 Amy Winehouse „Back to Black” . Ciekawe jak zestawienie będzie wyglądało w przyszłym tygodniu. Trudno nie stwierdzić, że każdy artysta jest doceniany po śmierci i jego płyty wówczas sprzedają się jak niejedna nowość. Poczekamy, zobaczymy.