23 lipca 2011 jedna z dat w historii muzyki, która zapadnie wielu w pamięć. W Białymstoku trwają przygotowania do występu gwiazd 2 dnia festiwalu Pozytywne Wibracje. Godzina 19 Pałac Branickich na scenę wychodzi dyrektor artystyczny festiwalu Stanisław Trzciński. Sam dyrektor dodaje – miałem przygotowaną przemowę, chciałem Was przywitać i powiedzieć o tym co się wydarzyło i co będzie czekało nas 2 dnia festiwalu. Niedługo przed rozpoczęciem festiwalu dobiegła nas straszna wiadomość o śmierci Amy Winehouse. Znaczna część osób zgromadzona na Placu nie wiedziała o tej tragicznej wiadomości. Reakcja nie była zaskoczeniem, wszyscy byli przygnębieni, zdziwieni. Podobnie było ze wszystkim, którzy przekazywali informację dalej – nikt nie chciał w to uwierzyć. Jednakże Festiwal  musiał trwać dalej; Stanisław Trzciński ogłosił, że 2 dzień Pozytywnych Wibracji, będzie koncertem ku pamięci Amy Winehouse.

Wiadomość o śmierci artystki pojawiła się we wszystkich mediach. Jest to najstraszliwsza informacja w świecie muzyki od śmierci Michaela Jacksona(25 czerwca 2009r.) Zastanawiam się tylko ile osób, które teraz rozpisują się o Amy tak naprawdę odczuwa żal, po odejściu artystki? Media, które atakowały ją na każdym kroku szydząc z jej uzależnień, z walki z nimi; teraz rozpisują się jak wielką stratą jest odejście jednego z największych głosów kobiecych współczesnego świata. Tak jest to wielka strata, nie codziennie odchodzą tak utalentowani artyści jak Amy Winehouse. Wokalistka odeszła zbyt młodo w wieku 27 lat. Nie miała łatwego życia; walczyła z nałogami, starała się stanąć „na nogi”, żyć normalnie, tworzyć.

Nie udało się jej, przegrała walkę ze swoją bezsilnością, często wyśmiewana, negowana za swoje zachowanie. Nie znikała z pierwszych stron gazet, pomimo tak trudnej drogi, którą starała się przebyć samotnie. Niektórzy jej kibicowali, aby pokonała swoje słabości i wróciła w chwale na scenę z hitem na miarę „Rehab”. Dzisiaj możemy opłakiwać Amy, zastanawiać się nad tym, dlaczego tak młodo odeszła. Dla mnie, dla nas najważniejsze jest, aby pozostała w pamięci ludzi jako wielka artystka Amy Winehouse, która nagrała 2 bardzo dobre płyty, które będą towarzyszyły nam nieodłącznie przez kolejne lata. Amy zawsze będziemy o Tobie pamiętać.