Białaczka jest niezwykle ciężką chorobą wymagającą, niezwykle skomplikowanego postępowania medycznego z pacjentem. Często jedynym ratunkiem dla chorego jest przeszczep szpiku, który może dać nadzieję na dalsze życie. Osoby zapadające na ten nowotwór krwi musza nieraz stoczyć ciężką batalię z chorobą , aby tego przeszczepu doczekać. Niezbędnym czynnikiem jest znalezienie dawcy, który będzie zgodny antygenowo z pacjentem.

Dziś wiele ludzi ma czas zaplanowany od rana do wieczora. Dopiero poważna choroba udowadnia, że mimo codziennej gonitwy zdrowie jest najwyższą wartością człowieka. Dlatego zapisy do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku są dla nas niezwykle ważne. Większy Rejestr stanowi większą szansę na życie !

W piątek 22 lipca zapraszamy wszystkie chętne do wpisu do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku w punkcie rekrutacyjnym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który będzie się znajdował na parkingu przy Pałacu Branickich w Białymstoku

Serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe osoby pomiędzy 18 a 45 rokiem życia,
z dowodem tożsamości ze zdjęciem oraz nr PESEL. Rejestracja odbędzie się w godzinach 13.30 – 18.30.

Pierwsze 20 osób, które zgłosi się do ambulansu otrzyma bilety na piątkowe koncerty w ramach Pozytywne Wibracje Festival.

inf./fot. prasowe