Już wkrótce, w piątek 22 lipca w malowniczym, zielonym Białymstoku na dziedzińcu Pałacu Branickich rozpocznie się druga edycja Pozytywne Wibracje Festival. Rok temu przygotowany przez Fundację Zielone Płuca Polski projekt „Nasza Misja – Mniejsza Emisja”, który ma na celu pogłębienie świadomości ekologicznej, wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników festiwalu. W tym roku Pozytywne Wibracje Festival znów zagra w klimacie EKO!

Białystok jest miastem zielonym, pięknie położonym i niezwykle czystym. Funkcjonuje w bezpośredniej bliskości malowniczych parków krajobrazowych – Puszczy Knyszyńskiej oraz Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego. W pobliżu znajduje się również słynny Białowieski Park Narodowy. Bujna podlaska przyroda jest czymś unikatowym nie tylko w skali polskiej, lecz także światowej i stanowi dodatkową atrakcję dla wielbicieli muzyki, którzy przyjadą posłuchać gwiazd soul, r&b i acid jazz podczas Pozytywne Wibracje Festival.

W piątek 22 lipca w pobliżu wejścia na teren festiwalu powstanie stoisko Fundacji Zielone Płuca Polski, przy którym wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z celami organizacji, a także dowiedzieć się w jaki sposób mogą wspierać jej działalność i żyć bardziej EKO. Fundacja zachęca do oszczędzania wody i energii elektrycznej, segregacji odpadów, do refleksji nad stanem środowiska naturalnego i podejmowania środków, które mogą przeciwdziałać negatywnym zmianom ekosystemu.

Na stoisku nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Białegostoku: będą na nich czekać gry przestrzenne, konkursy i zabawy, bańki mydlane i wiele innych niespodzianek.

Będzie również prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego. Zepsute telefony, komputery i suszarki do włosów będzie można wymienić na plecaki, torby, koszulki, pendrive’y i inne atrakcyjne gadżety. Organizatorem zbiórki jest Europejska Platforma Recyklingu i Fundacja Zielony Horyzont.

Projekt „Nasza Misja – Mniejsza Emisja” finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Więcej informacji na stronie www.mniejszaemisja.pl.

Program Pozytywne Wibracje Festival 2011

PIĄTEK 22 lipca
19.00 – Muariolanza
19.45 – James Taylor Quartet
20.45 – De Phazz
22.30 – Raphael Saadiq

SOBOTA 23 lipca
19.00 – Marcin Nowakowski
19.45 – Pilichowski Band
20.45 – Count Basic
22.30 – Seal

inf. nadesłane