Kolejna edycja Jazzu nad Nilem 2011 pt. „Swing przy Fregacie”, która odbędzie się w Kolbuszowej w piątek 22 lipca to wydarzenie muzyczne dużej rangi.

W tym roku usłyszymy legendarny zespól dixielandowy z Warszawy Vistula River Brass Band, z Krakowa Jazz Band Ball Orchestra aktualnie zespół nr 1 polskiego jazzu tradycyjnego, wystapi Saxpasja – 4 saksofonistów, którzy w zeszłym roku zdobyli Złotą Tarkę w Iławie. Z Rzeszowa przyjedzie Old Rzech Jazz Band. Standardy rozrywkowe zagrają Krakowska Orkiestra Staromiejska Orkiestra Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

Miejscem plenerowej imprezy będzie plac przy pływalni Fregata w Kolbuszwej (ulica Jana Pawła II). Muzyczne dęcie w żagle rozpoczną o godzinie 17:00 konkursy rodzinne przygotowane przez zarząd pływalni.

Od zmiennych warunków atmosferycznych zabezpieczy publiczność specjalne zadaszenie. Pomyślny jazzowy szkwał przewidywany jest do północy. Prosimy uważać na krokodyle, których szczególnie dużo wystąpi na Krokodyl Jam Session, na który również zapraszamy.

Organizatorami tegorocznych spotkań muzycznych jest Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej oraz Zarząd Pływalni ,,Fregata” w Kolbuszowej.

Kolbuszowa – miasto w woj. podkarpackim, położone nad rzeką Nil.

inf./fot. nadesłane