Raz w tygodniu prezentujemy zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W tym tygodniu Leszek Możdżer nie obronił pozycji lidera. „Komeda”  bo taką nazwę nosi jego ostatnie wydawnictwo znalazło się na miejscu 3; Beyonce „4” po zeszłotygodniowym debiucie na miejscu 2 spadła na miejsce 4 tuż poza podium. Bardzo bolą te dwa spadki; przede wszystkim Możdżera, którym w zeszłym tygodniu zachwycały się wszystkie media. Dzisiaj podejrzewam, że będzie inaczej i o jego pozycji na OLISie wspomną nieliczni.

Pierwszą dziesiątkę zestawienia zamykają Adele „21”  na miejscu 5, Aga Zaryan i jej krążek „A Book of Luminous Things” awansowała do pierwszej 10. Na 11 spadła natomiast Sade „Ultimate Collection”. Zaszczytne miejsce 12 zajmuje ścieżka dźwiękowa do filmu „Chico i Rita”, która awansuje po zeszłotygodniowym debiucie o 8 oczek.

Kolejne pozycje warte polecenia i zauważenia to Chris Botti „This Is Chris Botti” oraz „Pozytywne Wibracje 11” odpowiednio 18 i 37 miejsce. Amerykański gitarzysta jazzowy Pat Metheny  i jego najnowszym krążkiem zatytułowanym „What’s It All About” zamyka pierwszą trzydziestkę, gdyż uplasował się na miejscu 29.

Dawno nie było takiego zestawienia OLIS. „Wysyp” znakomitych płyt najlepszych artystów zapowiada w przyszłym tygodniu zaciętą rywalizację o prymat w zestawieniu.  Kto zdobędzie pierwsze miejsce w przyszłym tygodniu? Możdżer, BeyonceMetheny, Zaryan  czy może Adele, Sade, a może będzie to składanka Pozytywne Wibrację, bądź ścieżka dźwiękowa do filmu Chico i Rita.Kto będzie nowym liderem przekonamy się za tydzień.