Już dzisiaj w Sopocie na plaży przy restauracji Koliba zagra zespół Ozomatli. Znany w USA, pochodzący z Los Angeles siedmioosobowy multikulturowy zespół będzie w Polsce po raz pierwszy i zagra koncert w ramach 7. Festiwalu Kultury Świata „Okno na Świat”. 

Ozomatli jest zespołem grającym połączenie muzyki latynoskiej, łacińskiego funku / worldbeat / i rocka. Grupa powstała w 1996 roku w Los Angeles w Kalifornii i znana jest z bardzo charakterystycznego, niezwykłego wokalu oraz o charakterystycznego podejścia do łączenia różnych stylów muzycznych.

Historia zespołu:
Ozomatli rozpoczęło swoją karierę w Los Angeles i San Diego / Meksyk. Po pojawieniu się w Vibe! grupa włamała się do głównego nurtu, dzięki czemu mogli popracować nad wydaniem własnego debiutanckiego albumu w czerwcu 1998 roku w wytwórni Almo Sounds . Od tego czasu ukazały się dwa inne albumy: Embrace the Chaos w 2001 r., Street Signs w 2004 roku, z Interscope i Concord Jazz. W 2005 roku album Street Signs zdobył nagrodę w kategorii Best Latin Rock / Alternative Album.

inf.wp kultura/fot.prasowe