Festiwal Pozytywne Wibracje 2011 zbliża się wielkimi krokami! Według mnie jest to jedyny festiwal w Polsce, który tak mocno łączy muzykę jazzową, soulową, r&b i funk. W tym roku organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które na pewno będą niezapomniane przez zgromadzoną publiczność przez długi czas! Poniżej obszerna informacja czego możemy się spodziewać w tegorocznej edycji, a spodziewać się możemy wielu znakomitych artystów!

Dwa festiwalowe dni i ośmiu niezwykłych artystów – pięć gwiazd zagranicznych i trzy polskie zagrają na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku.  W piątek 22 lipca na początek festiwalu zagra rewelacyjna formacja Muariolanza, pierwsi w Polsce przedstawiciele muzyki ambient-funkjazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją i funkowym groovem. W ich muzyce znaleźć też można elementy etno, rocka, reggae, funku i dużo transowego brzmienia. Dla Muariolanza wszystko jest muzyką, dlatego wykorzystuje nie tylko instrumenty, ale też dźwięki otoczenia.

Sobotni występ Marcina Nowakowskiego będzie gratką dla miłośników smooth-jazzowych dźwięków saksofonowych. Ten wybitny muzyk i kompozytor współpracował z artystami takimi jak Paul Jackson, Jose Carreras, Natalia Kukulska, Wojtek Pilichowski, Maryla Rodowicz, Kasia Kowalska czy Reni Jusis. Jako muzyk sesyjny nagrał kilkadziesiąt płyt, a obydwie płyty solowe artysty „Smooth Night” i „Better Days” zyskały status złotych.

W piątkowy wieczór zagra Raphael Saadiq z zespołem, jeden z najważniejszych artystów muzyki soul młodego pokolenia. Artysta, nazywany prekursorem stylu neo–soul w muzyce, współpracował ze światowej sławy muzykami takimi jak The Roots, Whitney Houston, Snoop Dogg, Joss Stone, Jay-Z, D‟Angelo, TLC, Mary J. Blige. Sensacją jest fakt, że wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Koncert Raphaela Saadiq poprzedzi występ doskonale znanej polskim fanom, popularnej w naszym kraju formacji De Phazz – grupy tworzącej przebojowe utwory o lekkich i przyjemnych dla ucha brzmieniach elektro i lounge, a także znanego z pierwszych wydań kompilacji „Pozytywne Wibracje” James Taylor Quartet. Słynny kwartet grającego na organach Hammonda Jamesa Taylora, jednego z najznakomitszych instrumentalistów świata, odwiedzi nasz kraj po raz pierwszy!

Sobota 23 lipca – drugi dzień PWF 2011 – również zapowiada się gorąco. Przed wielką gwiazdą festiwalu Seal’em, po raz pierwszy w Polsce, wystąpi znana gwiazda muzyki acid jazz – zespół Count Basic w składzie m.in. Peter Legat – gitarzysta i lider zespołu oraz Kelli Sae, obdarzona niespotykanym „czarnym” głosem wokalistka. Ich muzyka to kwintesencja gatunku, od którego kompilacje „Pozytywne Wibracje” zaczęły swoją przygodę – acid jazz‟u właśnie. Obok Incognito i The Brand New Heavies, gwiazd pierwszej edycji festiwalu, to najlepsza grupa na świecie wykonująca taką muzykę. W sobotę zagra także znana polska formacja Pilichowski Band, zespół jazz-funk-rockowy założony przez jednego z najlepszych polskich basistów – Wojtka Pilichowskiego. Trwająca od kilku tygodni trasa koncertowa Wojtka po wydaniu albumu live, została okrzyknięta jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Polsce 2011 roku.

Niekwestionowaną atrakcją i zwieńczeniem sobotniego wieczoru, będzie koncert światowej sławy brytyjskiego króla soul i r&b – Seal’a, wielokrotnego laureata nagród BRIT Awards, MTV i Grammy, autora m.in. takich przebojów jak „Kiss From a Rose”, „Fly like an Eagle” oraz „Crazy“. Uwielbiany za swój charakterystyczny, zachrypnięty, ciepły głos, genialny wokalista, absolutny mistrz pozytywnych brzmień, od dwóch dekad odnosi nieustające sukcesy. Jego występ na festiwalu w Białymstoku będzie niezapomnianym przeżyciem i prawdziwą ucztą muzyczną.

inf. prasowe