W tym tygodniu zestawienie najlepiej sprzedających się płyt OLIS przedstawia się dość zaskakująco. Tydzień temu zastanawialiśmy się czy Leszek Możdżer „Komeda” awansuje na pierwsze miejsce zestawienia. Nie udało się, jednak utrzymał pozycję z zeszłego tygodnia i nadal znajduje miejscu 2. Zaszczytne pierwsze miejsce zajmuje najnowszy krążek zespołu Zakopower z krążkiem „Boso”. Od paru tygodniu piąte i szóste miejsce zajmują odpowiednio: Adele ”21″ Sade „Ultimate Collection”. Pierwszą dziesiątkę zamyka nowość Aga Zaryan i jej płyta z wierszami Czesława Miłosza “A Book of Luminous Things”. Cieszy fakt, że blisko dziewięć miesięcy po premierze w zestawieniu utrzymuje się nadal album Moniki Brodki „Granda”, który w tym tygodniu spadł na miejsce osiemnaste.

W tym podsumowaniu najlepiej sprzedających się płyt mamy dwie pozycje, które przedstawiają twórczość Czesława Miłosza. Debiutująca na miejscu dziesiątym Aga Zaryan oraz na miejscu siedemnastym Stanisław Soyka, który “Śpiewa 7 wierszy Miłosza”.

Ciekawostką i niekwestionowaną liderką obecnego zestawienia pozostaje Sade, która w pięćdziesiątce umieściła, aż trzy płyty: „Ultimate Collection” na miejscu szóstym; “Soldier of Love” na miejscu trzydziestym, a “The Best of Sade” na miejscu trzydziestym czwartym.