16 lipca w krakowskim klubie Piec’ Art Acoustic Jazz Club o 21.30 w ramach Krakowskiej Nocy Jazzowej wystąpi zezpół New Bone w towarzystwie Pawła Kaczmarczyka. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Przypomnijmy New Bone to akustyczny kwintet jazzowy, który został założony w 1996 r. przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Od początku istnienia zespół oscylował w nurcie hard-bopu i nawiązywałswoim brzmieniem i starał się w czuć w klimat kiedy to Miles Davis , Freddie Hubbard czy John Coltrane tworzyli swoją legendę.

Pierwsze lata wspólnego grania to fascynacja muzyką Wayne Shortera czy Horace Silvera, własne aranżacje i interpretacje ich utworów. Następnie już tylko własne kompozycje i tak w 2004r. ukazuje się nakładem wytwórni GOWI Records debiutancki krążek zespołu „Something for Now” na którym znalazły się autorskie kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka. Płyta została ciepło przyjęta przez krytyków jak i publiczność. Od tego momentu zespół regularnie występuje w najważniejszych miejscach dla polskiej sceny jazzowej ( festiwale , kluby jazzowe.) W 2009r. New Bone wchodzi po raz kolejny do studia i nagrywa płytę „It’s not Easy” , która jest niejako kontynuacją „Something for Now” ale wnosi również nowe spojrzenie i interreakcję w zespole.Koncerty zespołu są nie lada gratką dla fanów tego nurtu jazzu. Zespół występuje w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka;  fluegelhorn Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy; Paweł Kaczmarczyk – fortepian; Maciej Adamczak – kontrabas; Dawid Fortuna – perkusja.

fot./inf. prasowe