Ze względu na sensacyjne recenzje i wspaniałe reakcje publiczności na niedawno zakończoną wiosenną trasę Sade ogłosiła, że powraca do Europy tej jesieni na kolejne koncerty. Nowe koncerty odbędą się w Niemczech, Szwajcarii, Danii oraz – po raz pierwszy – w Finlandii, Rosji, Polsce, Chorwacji i Węgrzech. Gwiazda wystąpi w Atlas Arena w Łodzi 11 listopada 2011 roku.

Po długiej przerwie Sade powróciła na scenę minionej wiosny – zagrała dla ponad 150,000 ludzi w 21 krajach. Niezapomniane występy zespołu łączyły w sobie klasyczne brzemienia Sade z oszałamiającą grafiką Sophie Muller, dając niepowtarzalne doświadczenie koncertowe. Podczas dwugodzinnego występu fani zabierani są na podróż przez ponadczasowe hity artystki – od uwielbianej przez tłumy piosenki „Smooth Operator” do namiętnej bluesowej ballady „Jezebel”. Set lista zawiera także kompozycje z uznanego przez krytyków albumu „Soldier of Love”.

Pierwszy z 54 koncertów Sade w USA odbył się 16 czerwca w Baltimore. Sadepodbiła Amerykę i zebrała entuzjastyczne recenzje. Fani w Ameryce i Kanadzie są podekscytowali możliwością ujrzenia Sade pierwszy raz od uznanej trasy „Lovers Live”, która odbyła się w 2001 a reakcje prasy i publiczności są doskonałe.

Znana z unikalnego i ponadczasowego brzmienia Sade w trakcie trwania swojej 27-letniej kariery odniosła ogromny międzynarodowy sukces. Od wydania debiutanckiego albumu „Diamond Life” w 1984 roku wszystkie pięć studyjnych albumów znalazło się w pierwszej dziesiątce notowania Billboardu Top 200 Album Chart. Od 1984 roku do dziś na całym świecie zostało sprzedanych 55 milionów płyt.

W tym tygodniu album „Soldier Of Love” dostał nagrodę Bestseller Empiku w kategorii Najlepszy Zagraniczny Album, wcześniej okrywając się podwójną platyną. Album „Soldier Of Love” odniósł sukces na całym świecie. Zadebiutował w Stanach Zjednoczonych na pierwszym miejscu list przebojów i utrzymał się na nich przez trzy tygodnie. Płyta sprzedała się w dwóch i pół miliona egzemplarzy na całym świecie, osiągając status diamentowej. Podążając za tym sukcesem Sade wydała album z największymi przebojami „The Ultimate Collection” zawierający 29 znanych utworów oraz trzy nigdy wcześniej niepublikowane, m.in. remiks „The Moon and The Sky” nagrany razem z JAY-Z. Po miesiącu od wydania płyta uzyskała status podwójnej platyny.

11 listopada 2011
Atlas Arena, Łódź
Bilety na koncert dostępne będą w sprzedaży od jutra (22 czerwca) od 9.00 na LiveNation.pl.

Ceny biletów:
259 – niepełnosprawni
275 – trybuny, płyta tył
330 – trybuny, płyta przód

inf. prasowe