Entliq pentliq“ to debiutancka płyta DoriFi, wokalistki, autorki muzyki i tekstów, która zaraża swoim pozytywnym podejściem do życia, świata i bliskich. Mówiąc kolokwialnie to „kobieta pełną gębą” – matka, żona, pani manager, realizator i… frontmanka grupy o tej samej nazwie.

14 utworów, żywe instrumenty, energia, bogactwo aranżacyjne i pewna surowość brzmienia – z jednej strony mocne, osobiste, charakterne i emocjonalne podawanie tekstu, z drugiej mieszanka humoru i pełne dystansu postrzeganie siebie w otaczającej rzeczywistości. To lekko swingujacy wokal korespondujący z gorącą fuzją różnych gatunków muzyki miejskiej od funky, nu-jazzu i neosoulu po hip-hop, ragę i mocniejsze brzmienia. Ramy gatunkowe nie stanowią tu żadnej przeszkody, co w efekcie daje szczególny dla polskiego słuchacza materiał na debiutancką płytę. Całości dopełniają charakterne – pełne kobiecego postrzegania codzienności – teksty. “To opowieści o sprawach zwykłych, o rozterkach, przemyśleniach, uczuciach – od wielkiej złości po wielką miłość, zabawnych sytuacjach, a jednocześnie forma radosnego poradnika, w którym każda ze słuchaczek (i słuchaczy :) znajdzie coś dla siebie”.

DoriFi to pasjonatka życia, ceniąca sobie prawdziwość, prostolinijność, radość z tworzenia i dobrą zabawę dźwiękami. Dzięki swojej niesamowite sile i talentowi, ma już wiele sukcesów na swoim koncie, m. in. zwyciężyła w programie „Debiutanci Czarnego Piątku” Hirka Wrony w Radiowej Trójce, zajęła 2 miejsce na Vena Festival 2006, była finalistką Coke Live Fresh Noise 2007, uczestniczyła w programie Hitgenerator TVP2. Jej głos słychać m.in. na ścieżkach dźwiękowych filmów “Kochaj i tańcz” i “Różyczka”, przez pięć lat w programie Szymona Majewskiego, w reklamach, jinglach radiowych i na wielu płytach innych artystów. W składzie jej zespołu są muzycy i producenci mający na koncie współpracę z m.in. Anią Dąbrowską, Miką Urbaniak, Reni Jusis, Urszulą Dudziak, Furią Futrzaków, June, Michałem Urbaniakiem i Mrozem.

Lista utworów:
1. Intro
2. Dziś Powiem Ci
3. Jutro Futro
4. Szkoda
5. A Nie Mówiłam
6. Beautiful
7. Choć się Starałam
8. Mentliq
9. Niech Będzie Co Ma Być
10. Jutro Przecież Też Jest Dzień
11. Chromatiq
12. Bidi
13. A Ja Tak Lubię Lalalato
14. Dżem Majk Fun’k (Outro-Dżołk)

Bonusy:
1. Atrament
2. Futro_Envee_Intercity_Mix
3. Jutor Futor (Futuromix)
4. Futro_Famielco_Mix