The Streets w październiku zagrają swój ostatni londyński koncert w karierze. Występ formacji dowodzonej przez Mike’a Skinnera odbędzie się w ramach imprezy “Freeze Festival”, która będzie miała miejsce na terenie elektrowni Battersea w dniach 28-29 października.

Wydarzenie reklamowane jest w brytyjskich mediach jako ostatni koncert w karierze The Streets, jednak w notce prasowej zapowiadającej występ podkreślany jest fakt, że ma być to ostatni występ formacji Mike’a Skinnera w Londynie. Niewykluczone zatem, że po występie na terenie dawnej elektrowni Battersea zespół zagra jeszcze kilka koncertów. Jak dotąd, The Streets są jednym potwierdzonym wykonawcą, który wystąpi na tej imprezie.

Piąty i ostatni album w dyskografii The Streets zatytułowany “Computer and Blues” ukazał się w lutym tego roku. Mike Skinner nie zamierza jednak porzucić przemysłu muzycznego na dobre, gdyż niedawno ogłosił, że pracuje nad ścieżką dźwiękową do filmowej wersji popularnego brytyjskiego serialu “Inbetweeners”.

Latem The Streets zagrają na dużych festiwalach takich, jak Glastonbury, Reading czy T in The Park. Zespół Mike’a Skinnera miał także wystapić w Polsce, podczas dziesiątej edycji festiwalu Open’er w Gdyni, jednak występ Brytyjczyków został odwołany.

inf. blitznews/fot. oficjalna strona