Już 5 maja odbędzie się długo oczekiwana premiera klipu królowej polskiego dencehallu, Mariki. Teledysk do utworu “Esta Festa” stanowi dalszą część promocji wydanego w 2010 roku podwójnego albumu “Put your shoes on/Put your shoes off”. Ma on jednocześnie zachęcić słuchaczy Mariki do udziału w jej wiosenno-letniej trasie koncertowej, której inauguracja nastąpi już 11 maja w Rembertowie – w ramach Majowych Wibracji AON.

Tymczasem – pomiędzy przygotowaniami do koncertów – Marika i jej Spokoarmia bardzo intensywnie pracują nad materiałem na nową płytę. Trzeci album artystki będzie albumem wyjątkowym, bo przygotowanym przez cały zespół. Jak mówi Marika: “Dość studyjnego skupienia! Czas na żywe szaleństwo i improwizację!”. Kompozycje powstają w trakcie wyjazdowych i niewyjazdowych sesji, na których spotyka się cały zespół. Nowe produkcje są bardzo energetyczne i klimatem zbliżają się do stylu, w jakim Marika i jej Spokoarmia koncertują.

Artystka zapowiada, że szykuje się naprawdę “mocna rzecz” – szczególnie pozytywne zaskoczenie ma spotkać fanów Bass Medium Trinity – formacji, w której wokalistka zaczynała swoją przygodę z muzykąreggae. Usatysfakcjonowani będą również entuzjaści energii, która częściej, niż zawsze towarzyszy koncertom Mariki i jej zespołu. Już dzisiaj wiadomo również, że na albumie nie zabraknie gości. W trakcie występów na żywo będzie można usłyszeć kilka numerów, które stanowić mają zapowiedź nadchodzącego krążka.

Prace studyjne nad albumem rozpoczną się jesienią. Ich zakończenie planowane jest jeszcze przed końcem roku. Album zarejestrowany zostanie w dwóch studiach nagraniowych, z którymi na stałe współpracuje artystka (Western Jive i LWW Studio). Marika twierdzi, że “będzie szał!”. Nie ma podstaw, aby jej nie wierzyć.

Najbliższe koncerty:
11 maja – Juwenalia Akademii Obrony Narodowej // WARSZAWA

12 maja – Juwenalia Kampus UAM Morasko// POZNAŃ

19 maja – APSurdalia // WARSZAWA

20 maja – Piastonalia // OPOLE

21 maja – koncert w ramach kampanii “Nie uciekaj” (Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych) // WARSZAWA

27 maja – Fama // BIAŁYSTOK

28 maja – plener // IŁAWA

4 czerwca – Reggae Day Festiwal / CZĘSTOCHOWA

5 czerwca – Studencki Klub Muzyczny Kocynder / CHORZÓW

11 czerwca – Dni Miasta // ŚWIDNIK

18 czerwca – Dni Miasta // RADOMSKO

25 czerwca – Wianki // KRAKÓW

info. nadesłane/fot. oficjalna strona