W piątek 29 kwietnia w poznańskim klubie Blue Note i we wtorek 3 maja na Wiośnie Jazzowej w Zakopanem wystąpi wrocławski zespól Soundrise z programem „Niemen Nieznany”.

Mówią sami muzycy: „Chcemy przypomnieć ludziom pokolenia naszych rodziców muzykę Niemena, ale w nowoczesny sposób. Chcemy jednocześnie zainteresować młode osoby, którym postać Czesława Niemena znana jest głównie z opowiadań rodziców”.

Aranżacje Soundrise zostały docenione na festiwalu Niemen Non Stop. Światowej sławy wokalistka Urszula Dudziak zasiadała w jury IV Festiwalu Młodych Talentów – Niemen Non Stop w Słupsku w 2009 roku, gdzie zespół Soundrise zdobył: Nagrodę Specjalną TVP Kultura, Nagrodę Specjalną za twórczość własną oraz II Nagrodę w kategorii zespół.

W październiku tego roku zespół planuje premierę swojej debiutanckiej płyty: „Niemen nieznany – Idee Superfixe”, na której znajdą się między innymi interpretacje albumu „Idee Fixe” Czesława Niemena oraz nigdy wcześniej nie publikowane utwory artysty. Soundrise w większości sięga po mniej znane utwory Niemena z jego późniejszego, znacznie ciekawszego muzycznie okresu i to właśnie wyróżnia ten zespół spośród innych wykonawców interpretujących jego twórczość.

Soundrise:
Asia Pieczykolan – wokal
Marcin Kużdowicz – gitara
Szymon Orchowski – instrumenty klawiszowe
Kuba Wojciechowski – bas

 

Soundrise – Niemen nieznany (Idee Superfixe)

Poznań Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 76/78
Piątek 29.04.2011
Godz. 20:00
Wstęp: 10zł

Wiosna Jazzowa Zakopane 2011 – Dzień Niemena
Hotel Belvedere
Wtorek, 3.05.2011
godz. 20.00
Wstęp bezpłatny

Jazz Forum/fot. Jazz Forum