Tape Five jest jednym z dziesięciu zespołów, które zakwalifikowały się do finału „WOW! Music Awards”. Chcieliśmy trochę przybliżyć Wam ich najnowszą płytę, która miała premierę 15 kwietnia 2011 roku.

Trzeci album Tape Five „Tonight Josephine” to kolejna podróż do lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Płytę wypełniły electro-swingowe kompozycje w stylu retro z dialogami klarnetu i trąbki, inspirowane twórczością Louisa Armstronga, Gene’a Krupy, Josephine Baker i Benny Goodmana oraz muzyką złotej ery filmu. Już sam tytuł albumu wskazuje, że punktem odniesienia jest legendarna tancerka i wokalistka Josephine Baker. Pierwszą połowę płyty wypełniły stylowe i wyrafinowane w nastroju, electro-swingowe utwory zaśpiewane przez utalentowanych wokalistów: Brendę Boykin, Iaina Mackenzie, Henrika Wagnera oraz Yuliet Topaz, m.in. chwytliwy „Dixie Biscuit”, „Bad Boy Good Man” i „Madame Coquette” oraz  “Flapper Girls” – doskonała parafraza muzyki lat 20-tych. “Pousse l’Amour” swój tytuł zawdzięcza nazwie jednego z cocktaili!

Druga część płyty utrzymana jest w bardziej współczesnej stylistyce, jak choćby ciekawy remiks breakbeatowego przeboju „The Smurf” z lat 80-tych, utrzymany w stylu bigbandowego funku, zaśpiewany przez Iaina Mackenzie (według BBC „najznakomitszego jazzowego wokalistę naszych czasów”) lounge’owo-jazzowy „The Sky Is Not The Limit”, oraz finałowe “Alcazar” z hipnotycznym, bałkańskim brzmieniem klarnetu.

Taka jest właśnie “Tonight Josephine!”

Lista utworów:
1. Introduction: Back in Time
2. A Cool Cat in Town
3. Bad Boy Good Man
4. Pantaloons
5. Dixie Biscuit
6. Madame Coquette
7. Far Far Away (Charles Tone Mix)
8. Intermezzo: Speakeasy
9. The Flappers Delight
10. Birds Like It
11. Pousse l´Amour
12. The Smurf (Tape Five Remix)
13. The Sky Is Not The Limit
14. Alcazar

informacje prasowe/fot. oficjalna strona