Marika znana jest z bardzo energicznych koncertów. Ponownie rusza w trasę żeby narobić trochę hałasu i promować swoje dziecko, w zasadzie podwójne dziecko.

Terminy koncertów:

11 maja – Juwenalia Akademii Obrony Narodowej // WARSZAWA
12 maja – plener // POZNAŃ
19 maja – APSurdalia // WARSZAWA
20 maja – Piastonalia // OPOLE
21 maja – koncert w ramach kampanii „Nie uciekaj” // WARSZAWA
28 maja – plener // IŁAWA
4 czerwca – Reggae Day Festiwal// CZĘSTOCHOWA
5 czerwca – Studencki Klub Muzyczny Kocynder // CHORZÓW
11 czerwca – Dni Miasta // ŚWIDNIK
18 czerwca – Dni Miasta // RYBNIK
25 czerwca – Wianki // KRAKÓW

——————————————————————————————

„Put Your Shoes On” otwiera „Uplifter” – muzyczna podróż ponad 20 lat wstecz do legendarnego studia Channel One na Jamajce. To tam właśnie Roots Radics, jeden z najsłynniejszych backing bandów w historii muzyki reggae nagrał instrumentalny podkład wykorzystany w tym utworze.”Uplifter” to również owoc współpracy z brytyjską sławą produkcji dubowej – Adrianem Sherwoodem. Na płycie znalazły się również mocne brzmienia, nowoczesne dudniące basem „Girlzz”, „Esta Festa” czy dancehallowe „Catch Di Moment” z gościnnym udziałem Bay-C, wokalisty jamajskiej formacji T.O.K.
Płyta jest bardzo spójna – z jednej strony za sprawą tekstów i melodii napisanych przez Marikę, z drugiej dzięki produkcji muzycznej, którą niemal w całości zajął się Olo Mothashipp, połowa Juniorbwoy – duetu odpowiedzialnego za produkcję „Mojego serca” i „So Sure”.

Album nagrano w warszawskim studio Western Jive. Tam również oprócz nagrania 11 premierowych kompozycji Marika i Olo Mothashipp odświeżyli brzmienie przeboju lat 90. – „All That She Wants” z repertuaru Ace Of Base. Płyta w przeważającej części jest polskojęzyczna, ale oprócz zwrotek po polsku i angielsku pojawiają się także zwrotki po portugalsku czy w języku nigeryjskiego plemienia Joruba.
Drugi album – „Put Your Shoes Off” zawiera 12 remiksów autorstwa zaprzyjaźnionych producentów muzycznych. Brytyjskie dubstepowe brzmienie Brendona „Octave” Hardinga (znanego ze współpracy z The Streets czy Adrianem Sherwoodem) sąsiaduje z ejtisową electro-produkcją Foxa czy bardziej hip-hopową interpretacją O.S.T.R.-ego.