Po udanym koncercie z Big Bandem Krzysztofa Herdzina w Filharmonii Gdańskiej, Jarek Wist wystąpi w najbliższą sobotę, 16 kwietnia w warszawskim Po Prostu Art Bistro.


To już kolejny recital muzyka, którego opieką muzyczną objął Krzysztof Herdzin, w tym miejscu. Tym razem wystąpi on z Piotrem Wromblem (piano) i Łukaszem Borowieckim (kontrabas). Trio wykona utwory w klimacie swingowym. Styl  Franka Sinatry od lat  fascynuje Jarka Wista.

Wokalista współpracował z uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Anną Marią Jopek, Mieczysławem Szcześniakiem i zespołem Skaldowie. Piosenką „Fresh” promował wydaną przez Stanisława Trzcińskiego płytę „Pozytywne wibracje”.

Piotr Wrombel od lat współpracuje z takimi postaciami  jak Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin czy Edyta Górniak. Łukasz Borowiecki ma już na swoim koncie pracę w kilku zespołach jazzowych i projekt „Jamal”. Jest koproducentem i współkompozytorem albumu „Rewolucje”, a także producentem „Ballady o baronie, niedźwiedziu i czarnej Helenie” Artura Andrusa.

Rzeczpospolita