Ania Karamon i Ola Nowak z zespołu Dziewczyny przeszły kolejny etap castingów w programie “X-Factor” i tym samym zakwalifikowały się do półfinałowej piętnastki! Przed nimi treningi w domach jurorskich, a potem zmagania w eliminacjach do finałowej dziewiątki.

Uff…było bardzo stresująco, ale udało się!!! Bardzo cieszymy się ,że możemy dalej walczyć w programie. Prawda jest taka, że ta sytuacja jest niecodzienna dla nas, gdyż podczas koncertów Zespołu Dziewczyny prezentujemy swój materiał i występujemy z naszym ukochanym zespołem. Z chłopakami jest raźniej i zabawniej“. 

W X-Factor trzeba było wystartować z czystą kartą, po prostu jako śpiewający duet i nie mogły to być piosenki naszego zespołu. Cały czas myślimy, jak przemycić to, co najbardziej w nas charakterystyczne, jak przełożyć nasz swing, poczucie humoru i dystans do utworów, które nie są nasze, jak przybliżyć szerokiej rzeszy telewidzów zespół Dziewczyny (mam na myśli cały sześcioosobowy skład). Mamy nadzieję, że ci, którzy zdążyli już nas poznać, będą wspierać nas mocno w kolejnych etapach, a ci którzy nas usłyszą po raz pierwszy, drugi,…zechcą zainteresować się naszą muzyką. Póki co, prosimy mocno trzymać za nas kciuki!!! Pokażemy,że warto!”