Selah Sue jest interesującą wokalistką urodzoną 1989 roku w Leuven. Młoda gwiazda sceny belgijskiej, nagrywa niemal wyłącznie w języku angielskim. Dysponująca świetnym głosem, odnajduje się w wielu gatunkach muzycznych od elementów jazzu poprzez w głównej mierze soul i R&B czy też reggae.


W muzyce Selah Sue widać ogromny wpływ twórczością Eryki Badu, The Zutons oraz Lauryn Hill. Od 2009 roku młoda artystka jest regularnie jedną z gwiazd wielu europejskich festiwali takich jak Lowlands czy też jej rodzimego Pukkelpop. W 2010 roku pojawia się także na płycie The Lady Killer artysty Cee Lo Greena w utworze „Please”. W tej chwili czekamy na ukazanie się jej debiutanckiej płyty, która do sklepów trafi już 20 maja!

„Całą pierwszą płytę napisałam w jakieś 10 miesięcy. Poszło naprawdę szybko, bo miałam w głowie sporo pomysłów. (…) Komponowanie nie jest pracą, to raczej efekt kotłujących się emocji. W każdym razie nigdy nie siedziałam i nie zastanawiałam się nad piosenkami” – mówi Selah Sue, 22-latka, którą Prince zachwycił się na tyle, że to właśnie ją wybrał do supportowania swego belgijskiego koncertu.

 

Poniżej możecie posłuchać kilku utworów z nadchodzącej płyty.