Brytyjska kariera Tatiany Okupnik nabiera tempa. Na początku kwietnia jej singel – tytułowy utwór z albumu “Spider Web” – został zaprezentowany w Chris Evans Breakfast Show w BBC2, czyli największym porannym show radiowym w Wielkiej Brytanii. “Żaden polski artysta nie miał do tej pory na Wyspach takiego wejścia” – podkreśla wydawca krążka.

– To bardzo podniecające, czuję się jakbym znowu debiutowała. A ja chyba lubię przebijać głową mury – mówi wokalistka.

Zgodnie z zapowiedziami wytwórni, brytyjski rozdział “to nie nadmuchany patriotyzmem i dobrą wolą balon, sklejony z trzech koncertów dla stęsknionej za krajem Polonii, jak to w przypadku innych artystów bywało”. Wszystko wskazuje na to, że Okupnik powoli i konsekwentnie przymierza się do “podbicia” Wielkiej Brytanii.

“Tatiana naprawdę buduje tam kolejny etap swojej kariery, bez oglądania się na dorobek zostawiony w kraju i bez kompleksów. Na początku kwietnia jej singel – tytułowy utwór ze “Spider Web” – został zaprezentowany w Chris Evans Breakfast Show w BBC2, czyli największym porannym show radiowym w Wielkiej Brytanii. Ż

– Zrobiłam wszystko, co w mojej mocy. Teraz już mogę tylko uśmiechać się, trzepotać rzęsami i zapewniać wszystkich, że sobie poradzę – żartuje Okupnik. – Wiele razy widziałam jak w tej branży z igły robi się widły. A czasem nawet nie ma igły. Dlatego na tym etapie nie chcę się chwalić. Robię swoją mrówczą robotę i czekam na rozwój wypadków – podkreśla.

Przypomnijmy, że album “Spider Web” ukaże się w Polsce 16 maja. Była wokalistka Blue Cafe określa go mianem ponownego debiutu. – To album popowy z żywymi brzmieniami, bogatymi aranżacjami i pięknymi kompozycjami. Od utworów energetycznych kojarzących się z muzyka do James’a Bonda po spokojne utwory, przy których można się przytulić.

Wśród współpracowników Okupnik pojawia się cała plejada nazwisk odpowiedzialnych za sukcesy największych gwiazd: Tim Hutton pisał m.in. dla: The Prodigy, Iana Browna, Groove Armady ) oraz Denis Ingoldsby – człowiek odpowiadający za sukces: Tayo Cruz, NDubz czy zespołu Tatu w Ameryce, współpracował z takimi artystami jak: Stevie Wonder, Louise, Tatu, Nelly Furtado, Timberlake.

onet.pl/Sony Music