Wydawnictwo „Smells Like Tape Spirit” sygnowane przez Wojtek Mazolewski Quintet trafi w kwietniu do sklepów muzycznych. Utwór promujący płytę pt. „Newcomer (Sunny Take)” znajduje się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest to pierwsza kompozycja jazzowa, która została umieszczona na tej liście.

Całość materiału została nagrana i wyprodukowana w sposób, w jaki rejestrowano sesje Johna Coltrane’a, Milesa Davisa, Charlesa Mingusa czy Beatlesów w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych poprzedniego stulecia. Dokonano tego w specjalnie przygotowanym, w pełni analogowym studiu w Radio Gdańsk. Żeby pozostać wiernym idei nagrania płyty w stylu wielkich mistrzów, proces montowania materiału i wykończenia płyty również pozostał analogowy. Bez użycia żadnych efektów i przetworników, płytę zmontowano na kolejną taśmę analogową. W efekcie powstała płyta w stylu wielkich mistrzów. Album dostępny będzie w formacie CD oraz LP.

Płytę nagrano w składzie: Oscar Torok (trąbka), Marek Pospieszalski (saksofon), Joanna Duda (fortepian), Michal Bryndal (perkusja), Wojtek Mazolewski (bas).