W nowym numerze „Uważam Rze” Przemysław Dziubłowski napisał bardzo fajny artykuł „To idzie młodość”. Mowa w nim jest o dwóch wokalistkach, które zaczynają swoje muzyczne drogi. Pierwsza to Anna Józefina Lubieniecka, nowa wokalistka Varius Manx, druga zaś to nasza Marcelina, która została okrzyknięta Debiutem Roku!

Dziubłowski tak pisze o Marcelinie:

„Dziewczyna przez lata podśpiewująca sobie bluesowe, jazzowe i soulowe standardy nie ma takiego głosu jak Lubieniecka. A jednak ma to coś, niezwykły feeling i szczęście do kompozytorów – Jana Smoczyńskiego (June) oraz Dawida Korbaczyńskiego (Mikromusic). Ktoś powie, że nic nowego, że Dąbrowska jest i Brodka też. No właśnie – dlaczego ma nie być Marceliny? Konkurencja wszystkim dobrze zrobi. Zwłaszcza jeśli poza piosenkami o wszystkim i o niczym, chłopaku, rozstaniu, lenistwie, ulotności chwili można napisać i zaśpiewać z emocją utwór o zmarłym ojcu. Banalnie prosto poruszające. Czego od popu chcieć więcej?”

Miłe słowa! Biorąc pod uwagę, że płyta jest naprawdę świetna. Poza tymi miłymi słowami mamy dla Was jeszcze zdjęcia Marceliny z premierowego koncertu z wrocławskiego klubu Puzzle, autorstwa Małgorzaty Jabłońskiej. Znajdują się w naszej Galerii.

Uważam Rze/własne