W tym roku Festiwal startuje w piątek 22 lipca. Podobnie jak w roku ubiegłym scena festiwalowa powstanie na dziedzińcu zabytkowego pałacu Branickich.

Pozytywne Wibracje Festival oparty jest na kultowej kompilacji muzycznej „Pozytywne wibracje”, uznanej za jedną z najciekawszych serii płytowych wydawanych w Polsce. „Pozytywne Wibracje” w wyborze Stanisława Trzcińskiego, będącego także dyrektorem artystycznym festiwalu, to nie tylko kolekcja płytowa, to określony styl życia, emocje i muzyka każdego pokolenia.

Pozytywne Wibracje Festival 2010 okazał się wielkim sukcesem – podczas dwóch festiwalowych dni zebrał na dziedzińcu zabytkowego pałacu Branickich 10 000 słuchaczy. Zagrały gwiazdy acid jazzu, funku, soul i muzyki klubowej: Us3, Incognito, Gabin, The Brand New Heavies, Funkstar de Luxe, Poluzjanci, Mika Urbaniak. Gwiazdy zagraniczne, występujące po kilkaset razy rocznie na różnych kontynentach były pod wrażeniem polskiej publiczności i samego Białegostoku z jego parkowo-pałacową sceną festiwalową.

Już wkrótce ogłoszone zostaną gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu.