Matylda i Miś to para przyjaciół, których ulubioną zabawą jest muzyka. Niegroźny Miś przelewa swój ulubiony miód między strunami gitary basowej a czarno białymi klawiszami. Matylda najbardziej lubi bawić się głosem, czasem podrzuca go bardzo wysoko, innym razem zjeżdża nim w dół. Układając klocki liter i nut Matylda i Miś budują muzyczne zamki.

Mateusz: Było NuSoulCity, teraz jest Matylda i Miś. Zaczynasz nową drogę?

Matylda i Miś: To dwa niezależne muzyczne życia (śmiech). NuSoulCity istnieje nadal, nie zrezygnowaliśmy z soulowego manifestu. Matylda i Miś to nasza odskocznia, zabawa, która zależy tylko i wyłącznie od naszego humoru.

Jak określiłabyś muzykę graną przez Matyldę i Misia?

Muzyka, którą tworzymy z Misiem jest po prostu nasza. Może eksperymentalna (śmiech). Nie można określić jej gatunku, zresztą nie ma takiej potrzeby. Podejrzewam, że słuchacze mogą odbierać ją bardzo różnie, w zależności od tego na jakie elementy są akurat czuli. Tym bardziej, że w utworach Matyldy i Misia ważną rolę odgrywają teksty – celowo pisane w języku polskim.

Jeśli nowy projekt, to czy nowi ludzie w zespole?

Matylda i Miś to duet, bezpodtekstowo przyjacielski (śmiech). Czasem dołączają do nas inni muzyczni znajomi, ale ogólnie to starzy ludzie z nową muzyką.

Kto jest za co odpowiedzialny w Matyldzie i Misiu?

Matylda i Miś bawią się zawsze odpowiedzialnie, dlatego odpowiadają za siebie nawzajem. A ich „wytwory” przed słuchaczami (śmiech).

Niedługo gracie w Obiekcie Znalezionym, jakieś kolejne daty koncertów są znane?

Wszystkim, którzy są zainteresowani koncertami polecamy Matyldowo-Misiowego myspace’a i facebooka, gdzie na bieżąco zamieszczane są kolejne daty. Poza tym już niedługo pojawią się tam utwory, piosenki, kawałki naszych muzycznych zabawek…

Dziękuje za rozmowę.

Jeden z utworów Matyldy i Misia:

Jeszcze dzisiaj czeka konkurs związany z “pierwszym dzieckiem” Olgi Matyldy Woźniak i Mateusza Tomaszewskiego, z projektem  NuSoulCity. Do wygrania będą ich dwie płyty, “White Chocolate pt.1” oraz “A part of home”. Zaglądajcie do nas!:) Przypominamy, że jesteśmy również na Facebooku:)