Polska gitarzystka jazzowa nr 1 Krzysia Górniak wystąpi ze swoim kwartetem w sobotę 26 marca w warszawskim Jazz Clubie Rynek.

Krzysia Górniak Quartet
Krzysia Górniak – gitara
Wojciech Gogolewski – fortepian
Łukasz Makowski – kontrabas
Adam Lewandowski – perkusja

Krzysia Górniak to „najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce” (Jazz Forum 2006). Gra na  gitarze elektrycznej, jest kompozytorką, producentka, aranżerką, założycielką zespołu Krzysia Górniak Desire oraz Diuna Club. Wydała trzy autorskie płyty. Występowała na wielu renomowanych festiwalach jazzowych w Polsce i Europie (3rd Jazz Festival Santorini, 13 Festival Hilldener Jazz Tage). Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej, uczestniczyła w lekcjach i warsztatach m.in. z takimi muzykami jak m.in. Wynton Marsallis,
Mike Stern, Susan Weinert, John Abercrombie, Garison Fewell, Bob Mintzer, Adam Nussbaum.

Posiada oryginalne ciepłe brzmienie i niepowtarzalny język muzyczny. „Jest wyjątkową postacią, jej delikatność i kobiecość w połączeniu z niezwykłą wirtuozerią jest unikalna na polskim rynku”.

Wojciech Gogolewski – pianista, kompozytor, aranżer. Współpracował m.in. z Michałem Bajorem, Hanną Banaszak, Edytą Geppert, Grażyną Łobaszewską, Krystyną Prońko, Lorą Szafran, Mieczysławem Szcześniakiem. W latach 1981-1983 był członkiem zespołu Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego. Jest autorem wielu piosenek, utworów instrumentalnych oraz muzyki filmowej i teatralnej.

Łukasz Makowski – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Łączy jazz i muzykę klasyczną.  Współpracował z czołówką polskich, norweskich i angielskich muzyków jazzowych (Piotr Baron, Jan Freicher, Alf Wilhelm Lundberg, Olav Dale, Ole Thomsen, Tony Kofi, Winston Clifford),  w latach 2004 – 2005 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, od 2005 roku był  częścią środowiska jazzowego w Bergen.  Występował na festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą (Silda Jazz Festival, Haugesund, London Jazz Festival).

Adam Lewandowski – perkusista uniwersalny.  Od zespołów rockowych takich jak Mech poprzez muzykę country, pop (Anna German, grupa VOX, Martyna Jakubowicz), jako muzyk studyjny (np. płyty Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, musical „Kolęda Nocka”,  po jego ulubiony jazz, gdzie gra z najlepszymi jak  Wojciech Karolak, Trio Marka Blizińskiego, Tomasz Szukalski, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego.

Krzysia Górniak Quartet
Warszawa, SDK Jazz Club Rynek, Rynek Starego Miasta 2
26 marca, sobota, godz. 19.00

Organizatorzy: Agencja Ika Art. Wojciechowscy
Iwona Strzelczyk Wojciechowska, Krzysztof Wojciechowski
e- mail: ika.art@wp.pl, tel 022 769 7759, 0501 140 523

Jazz Forum