Zalewski śpiewa Niemena – Kraków

  Kiedy:
  26 Luty 2018@19:00 – 20:00
  2018-02-26T19:00:00+01:00
  2018-02-26T20:00:00+01:00
  Gdzie:
  Opera Krakowska
  ul. Lubicz 48
  31-512 Kraków
  Koszty:
  79 zł (strefa D), 99 zł (strefa C), 129 zł (strefa B), 149 zł (strefa A)

  ZALEWSKI ŚPIEWA NIEMENA
  26 lutego 2018, godz. 19:00 (poniedziałek)
  Opera Krakowska, ul. Lubicz 48, Kraków

  Bilety w cenie: 79 zł (strefa D), 99 zł (strefa C), 129 zł (strefa B), 149 zł (strefa A)
  Bilety dostępne na: www.goodtaste.bilety24.pl, www.eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Expert i Media Markt.

  Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

  Zapraszamy na trasę koncertową Krzysztofa Zalewskiego, promującą jego najnowszy album poświęcony twórczości Czesława Niemena. Już w lutym artysta odwiedzi najpiękniejsze sale w Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Krakowie, Katowicach, Jarocinie, a także Wrocławiu!

  Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen tegorocznego festiwalu w Jarocinie i był jego ogromnym sukcesem. Na Festiwalu właśnie odbyło się premierowe wykonanie piosenek Czesława Niemena w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Już wkrótce premiera płyty oraz trasa koncertowa, na której Krzysztof Zalewski w towarzystwie czołówki krajowych instrumentalistów zaprezentuje piosenki Czesława Niemena odwiedzając najpiękniejsze sale w Polsce. Będzie to wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, by usłyszeć kultowe utwory znane i mniej znane w nowej – niezwykle interesującej odsłonie. Usłyszeć będzie można zarówno kultowe „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, jak i te jeszcze nieodkryte „Doloniedola” czy „Pielgrzym”.

  Koncerty zagra supergrupa stworzona specjalnie na potrzeby tego albumu w składzie:

  Krzysztof Zalewski – wokal, gitara
  Jurek Zagórski – gitara
  Tomasz Duda – saksofon, flet
  Jarek Jóźwik – instrumenty klawiszowe
  Pat Stawiński – bas
  Kuba Staruszkiewicz – perkusja
  Natalia i Paulina Przybysz – chórek

  W 2017 roku mija pięćdziesiąt lat od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, która na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Tytułowy utwór stał się największym przebojem lat 60, a jego tekst do dzisiaj budzi w słuchaczach ogromne emocje. To właśnie w związku z tą rocznicą twórcy projektu „Zalewski śpiewa Niemena” pragną przypomnieć jak wielką rolę w rodzimej kulturze odgrywa dorobek Czesława Niemena, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych twórców polskiej muzyki XX wieku. W repertuarze, oprócz najbardziej znanych kompozycji znajdą się interpretacje mniej popularnych dokonań Mistrza, które m.in. dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych zrewolucjonizowały brzmienie ówczesnej sceny muzycznej w naszym kraju.

  Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najciekawszych i najaktywniejszych wokalistów w kraju. Jego ostatni album pt. „Złoto” spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno krytyków, jak i fanów, przynosząc artyście wiele nominacji i nagród muzycznych. Trasa promująca krążek w pełni zapełniła sale w większości miast. Zaowocowało to również w ostatnim czasie wieloma kooperacjami muzycznymi m.in. z Mioushem, Natalią Przybysz czy Natalią Niemen. Był także ambasadorem tegorocznego festiwalu w Jarocinie angażując się przy tej okazji w promowanie polskiej kultury (m.in. był przewodniczącym jury w konkursie „Rytmy Młodych” dla nowych polskich zespołów, podczas festiwalu brał udział w spotkaniach dot. polskiej literatury, warsztatach artystycznych z dziećmi i wiele innych).