Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

  Kiedy:
  16 Kwiecień 2019@19:30 – 20:30
  2019-04-16T19:30:00+02:00
  2019-04-16T20:30:00+02:00
  Gdzie:
  NOSPR
  Plac Wojciecha Kilara 1
  Koszty:
  WYPRZEDZAŻ

  PROGRAM

  Marek Bałata, znakomity wokalista jazzowy, gitarzysta, kompozytor, aranżer, pedagog, artysta multimedialny. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Podczas studiów zadebiutował z własnym zespołem Grupa Marka B. W 1986 założył jazzrockową formację Blue Painting. Ważnym momentem w jego karierze była I nagroda na Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu; wkrótce rozpoczął współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim, Sławomirem Kulpowiczem, a następnie z Henrykiem Miśkiewiczem i Krzysztofem Ścierańskim. Był współzałożycielem międzynarodowego zespołu Cantabile in Jazz, w którym występowali m.in. Urszula Dudziak, Michele Hendricks i Anthony Jackson. Koncertował w Europie, USA i Kanadzie. Zrealizował wiele autorskich projektów z udziałem wybitnych muzyków amerykańskich, m.in. Billy’ego Harta, Steve’a Davisa, Erniego Adamsa, Ronniego Burrage’a, Franka Lacy’ego. Wykonuje własne utwory, standardy jazzu, muzykę klasyczną i religijną. Znakomity warsztat wokalny pozwala mu sięgać po najbardziej skomplikowany repertuar, w tym opracowania utworów Chopina. Występuje z własnymi formacjami, Triem Włodka Pawlika oraz w duetach z Krzysztofem Ścierańskim i Dominikiem Wanią.
  Tim Armacost, amerykański saksofonista (tenor, sopran) jazzowy. Studiował w Panoma College, następnie udał się do Indii, gdzie uczył się gry na tabli. Po powrocie do USA współpracował z Tomem Harrellem, Kennym Barronem, Royem Hargrove’em, Davidem Murrayem, Marią Schneider, Randym Breckerem.
  Dominik Wania, wybitny pianista jazzowy. Grał z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Marcusem Millerem, Lee Konitzem, Dave’em Liebmanem, Garym Thomasem; aktualnie członek Kwartetu Macieja Obary. Zwycięzca ankiety krytyków Jazz Top 2017 magazynu „Jazz Forum”.
  Joris Teepe, holenderski kontrabasista, od lat 90. działa w Nowym Jorku. Uczył się u samego Rona Cartera, współpracował takimi tuzami jazzu, jak Benny Golson, Sonny Fortune, Rashied Ali, Billy Hart, Randy Brecker. Nagrał 10 autorskich albumów.
  Ronnie Burrage, wybitny perkusista amerykański, grający różne odmiany jazzu – od postbpu i free po fusion i R&B. Współpracował m.in. z Waynem Shorterem, Sonnyn Rollinsem, Patem Methenym, Jaco Pastoriusem, Garym Bartzem, Archiem Sheppem, Joe Zawinulem, McCoyem Tynerem. Wielokrotnie gościł w Polsce, występował i nagrywał z Jarosławem Śmietaną.