Terence Blanchard feat. The E-Collective, premiera albumu„Live” – Warszawa

  Kiedy:
  27 Marzec 2019@19:00 – 20:00
  2019-03-27T19:00:00+01:00
  2019-03-27T20:00:00+01:00
  Gdzie:
  12on14 JazzClub
  ul. Noakowskeigo 16
  Warszawa
  Koszty:
  306 zł, 340 zł

  Terence Blanchard, zdobywca 5 statuetek Grammy, nominowany do Grammy 2019 w kategorii Najlepsza kompozycja instrumentalna, światowej sławy trębacz jazzowy i kompozytor muzyki filmowej, wystąpi w 12on14 Jazz Club ze swoim zespołem The E-Collective promując najnowszy album „Live”, który został wydany 20 kwietnia 2018 przez Blue Note Records.

  Płyta ma nie tylko wyjątkową wartość artystyczną, ale także wydźwięk społeczno-polityczny – album jest protestem artysty przeciw narastającej przemocy oraz powszechnemu w USA dostępowi do broni.

  The Terence Blanchard E-Collective to nowy projekt Blancharda, w którego skład wchodzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych, world music i R&B. Muzyka Terence Blanchard E-Collective to zakorzeniona w jazzie podróż w głąb form improwizacji w muzyce jazz fusion, electric oraz hip-hop. Znajdziemy tam też elementy bluesa, funk i R&B.

  – The E-Collective to innowacyjne i niezwykłe podejście do muzyki poprzez odejście od tradycyjnego układu „solista/akompaniament” charakterystycznego dla straight-ahead jazz. Zamiast starych wytycznych pojawia się nowa cecha pozwalająca na ciągłą improwizację każdego z członków zespołu. Każde indywidualne solo jest bardziej wyraziste i nie przytłacza kolektywnego charakteru muzyki. Z założenia muzyka Terence Blanchard/The E-Collective ma za zadanie ukazanie wolnej i szerszej metody improwizacyjnej (podobnej do tej z okresu pracy Milesa Davisa np. przy “Bitches Brew”), ale też zmierzającej ku muzyce bardziej zorientowanej na groove ale w dużej mierze zaaranżowaną. – Dionizy Piątkowski (jazz.pl)

  ▎Terence Blanchard feat. The E-Collective
  Terence Blanchard – trąbka
  Charles Altura – gitara
  Fabian Almazan – fortepian
  David Ginyard – gitara basowa
  Oscar Seaton – perkusja

  Środa, 27.03.2019
  ☛ I koncert – 19:00
  ☛ II koncert – 21:30

  ▎BILETY
  Normalny – 340 PLN
  Ulgowy – 306 PLN

  ✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
  ✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
  ✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny odstawowej.
  ✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.