Stryjo – Warszawa

  Kiedy:
  2 Marzec 2019@19:00
  2019-03-02T19:00:00+01:00
  2019-03-02T19:15:00+01:00
  Gdzie:
  12on14 Jazz Club
  ul. Noakowskiego 16 Warszawa
  Koszty:
  bilety 86 zł - 95 zł

  Stryjo tworzy muzykę komunikatywną, spójną i żywiołową – wymykającą się sztywnej klasyfikacji. Ich słuchacze również okazują się być bardzo różnorodni. Muzyka Stryjo wywołuje pozytywne emocje zarówno u młodych duchem jak i młodych wiekiem.

  Można powiedzieć, że formacja gra wyłącznie premierowe utwory. Trzej utalentowani instrumentaliści o różnych temperamentach – Michał Bryndal, Nikola Kołodziejczyk i Maciej Szczyciński, polegają wyłącznie na interakcji, muzycznej intuicji, talencie i czasie rzeczywistym. Stryjo improwizuje od pierwszego do ostatniego taktu, ale nie wychodzi z tego sonorystyczny free jazz, ale solidna, muzyczna narracja.. Każdy koncert Stryjo to wydarzenie niepowtarzalne. Dosłownie i w przenośni.

  Michał Bryndal znany jest ze współpracy z takimi zespołami jak Voo-Voo, Wojtek Mazolewski Quintet, Sofa. Nikola Kołodziejczyk komponował m.in. dla Richarda Bony i Metropole Orkestr a Maciej Szczyciński zapraszany do zespołów przez Zbigniewa Namysłowskiego, Miki Urbaniak czy Michała Bajora grał również z The Hilliard Ensemble i równie komfortowo czuje się w studiach nagraniowych, wykonując muzykę filmową lub kameralną.

  ▎Stryjo
  Nikola Kołodziejczyk – fortepian
  Maciek Szczyciński – kontrabas
  Michał Bryndal – perkusja

  Sobota 2.03.2019
  ☛ I koncert – 19:00
  ☛ II koncert – 21:30

  ▎BILETY
  Normalny – 95 PLN
  Ulgowy – 86 PLN

  ✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
  ✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
  ✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
  ✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

  – – – – – –

  ★Nikola Kołodziejczyk – pianista, kompozytor, dyrygent. Jego muzyka była wykonywana oraz zamawiana przez: Metropole Orkest feat. Richard Bona (Holandia/Kamerun), Filharmonia Wrocławska oraz Festiwal Jazztopad, Jazz Orchester Regensburg, Amine et Hamza M’Raihi (Tunezja), Concept Art Orchestra (Czechy), Nigel Kennedy Orchestra of Life Strings, Akademicka Orkiestra Barokowa (Katowice), Anna Hawkins (Nowa Zelandia), Michał Polcyn „Cuiaviana” i wielu jeszcze innych artystów polskich i zagranicznych.

  ★Maciej Szczyciński – współpracował ze Zbigniewiem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Wojtkiem Staroniewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Urszulą Dudziak, Dominikiem Bukowskim, Marcinem Olakiem, z zespołem Hadriana Tabęckiego. Grał w składach takich jak Noche de Boleros, Los Payos, z Maritą Alban Juarez. Ambicje rockowe zaspokaja w zespole Des Moines. Jego działalność obejmuje również doświadczenia studyjne.

  ★Michał Bryndal – jest nie tylko perkusistą, ale także grafikiem. Obecnie gra z kultowym zespołem Voo Voo. Jeden z założycieli Sofy. Lista artystów z którymi współpracował jest długa, m.in. O.S.T.R., Maria Peszek, Mariusz Lubomski, Mela Koteluk, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Adzik Sendecki, Stasiek Wielanek, Joszko Broda. Z zespołem Voo Voo miał zaszczyt współpracować z Leszkiem Możdżerem, Alimem Quasimovem, Anną Marią Jopek, Fiszem i Titusem z Acid Drinkers.