Starlight Night: Wojciech Lichtański Questions – Warszawa

Kiedy:
22 Luty 2020@20:30 – 23:30
2020-02-22T20:30:00+01:00
2020-02-22T23:30:00+01:00
Gdzie:
12on14 Jazz Club
ul. Stanisława Noakowskiego 16
00-666 Warszawa
Koszty:
Normalny – 90 PLN Ulgowy – 81 PLN

Wojciech Lichtański Questions to jeden z najciekawszych polskich zespołów jazzowych. Najnowsza płyta kwartetu – „Iga” – została niezwykle ciepło przyjęta przez słuchaczy i recenzentów, którzy piszą o niej w samych superlatywach w wielu polskich recenzjach oraz kilku zagranicznych, m.in w Japonii (Jazz Life), Szwajcarii (Jazz’n’more), czy USA (All about Jazz). Muzyka Wojciech Lichtański Questions jest chętnie emitowana w polskich i zagranicznych radiach m.in Trójka – 3 Program Polskiego Radia, Radio Rzeszów, Radio Gdańsk, Radio Wrocław). Muzyce Wojciech Lichtański Questions zostało poświęconych w całości kilka audycji radiowych: Zimna Płyta – Off Radio Kraków, czy Z Jazzem Lżej – Radio Nadzieja „Iga” pojawia się również w noworocznych zestawieniach najciekawszych płyt jazzowych 2019 roku.

Muzyka Wojciech Lichtański Questions to jazz z silnymi wpływami muzyki klasycznej, szczególnie epoki impresjonizmu. Kompozycje charakteryzuje prosta melodyka podparta nietuzinkową harmonią i rytmiką oraz kontrasty wciągające słuchacza w świat zespołu na czas trwania koncertu. Zespół miał okazję występować m.in na Młyn Jazz Festiwal, Festiwalu Jazz w Lesie, czy Jazzowej Jesieni w Starym Siole.
Każdy z członków zespołu ma na koncie wiele wygranych konkursów i nagranych płyt, a także występy z gwiazdami Jazzu, takimi jak Randy Brecker, Leszek Możdżer, David Doróżka i wielu innych.

„Questions to doskonale zestrojony kolektyw, który sprawić może wiele radości, miejmy nadzieję nie tylko słuchaczom w Polsce. Jeśli inwencja twórcza Wojciecha Lichtańskiego pozostanie na obecnym poziomie, a jego talent rozwijał się będzie równie dynamicznie, to śmiało możemy typować go do szerokiej czołówki liderów europejskiego jazzu”. – Marcin Puławski (Laboratorium Muzycznych Fuzji)

▎Wojciech Lichtański Questions
Wojciech Lichtański – saksofon altowy, saksofon sopranowy, kompozycje
Mateusz Pałka – fortepian, akordeon
Kuba Dworak – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

▎Sobota, 22.02.2020 | 20:30

▎BILETY
Normalny – 90 PLN
Ulgowy – 81 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.