Shofar (Rogiński & Trzaska & Moretti) w Pardon, To Tu – Warszawa

  Kiedy:
  15 Luty 2020@20:30 – 23:30
  2020-02-15T20:30:00+01:00
  2020-02-15T23:30:00+01:00
  Gdzie:
  Pardon, To Tu
  Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
  Koszty:
  Bilety: 39 zł (przedsprzedaż) i 49 zł (w dniu koncertu)

  Siedem lat musieliśmy czekać na ich powrót do Pardon, To Tu i napawa nas dumą, że juz niebawem wystąpią po raz pierwszy w naszej nowej lokalizacji. Szanowni Goście, mamy niezmierną przyjemność zaprosić was na niezwykłą muzyczną podróż z zespołem Shofar. Zapraszamy bardzo serdecznie!

  Raphael Rogiński – gitara
  Mikołaj Trzaska – saksofon, klarnet basowy
  Macio Moretti – perkusja

  Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w „Pardon, To Tu” przy barze (bilety kolekcjonerskie) oraz w Empikach. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‚na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

  ➳ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona

  Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

  Shofar

  Zespół Shofar założony został przez Raphaela Rogińskiego w 2007 r. Od początku swojej działalności na jego program składają się utwory związane z mistyczną tradycją żydowską. Utwory, które wykonują pochodzą z przedwojennych badań muzykologicznych z terenów Ukrainy, Polski i Mołdawii. To najczęściej „niguny”, czyli „magiczne pieśni religijne mające wprowadzać w trans i ekstazę”.

  Zachowując w niezmienionej formie materiał dźwiękowy melodii, jest możliwe poznanie całego spektrum muzyki chasydzkiej i kultury z nią związanej. Cały ogrom tej tradycji przefiltrowany na końcu zostaje przez osobowości muzyków grających w zespole. W tym zespole muzyka ta jest muzyką teraźniejszości, a nie muzealnym okazem.