Combo jazzowe I roku licencjatu / opiekun ad .dr Piotr KostrzewaZespól studentów specjalności World Music / opiekun dr hab. Rafał GrząkaCombo jazzowe II roku licencjatu / opiekun dr hab. Włodek Pawlik – Katowice

  Kiedy:
  26 Marzec 2019@19:30 – 20:30
  2019-03-26T19:30:00+01:00
  2019-03-26T20:30:00+01:00
  Gdzie:
  NOSPR
  Plac Wojciecha Kilara 1 Katowice
  Koszty:
  WYPRZEDANY

  PROGRAM

  Wykonawcy:cCombo jazzowe I roku licencjatu / opiekun ad .dr Piotr Kostrzewa
  Zespól studentów specjalności World Music / opiekun dr hab. Rafał Grząka
  Combo jazzowe II roku licencjatu / opiekun dr hab. Włodek Pawlik

  Zakład Jazzu i World Music w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie
  W dobie nieustannego rozwoju technologii multimedialnych i ciągłego zapotrzebowania na nowe, kreatywne produkcje artystyczne w obrębie sztuki muzycznej powstała potrzeba powołania do życia w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina nowej specjalności adresowanej do instrumentalistów działających w obszarze szeroko pojętej muzyki jazzowej i world music.
  Na Wydziale Instrumentalnym powołany został od roku akademickiego 2017/2018 kierunek Jazz i Muzyka Estradowa – specjalność Jazz i World Music. Adresatem studiów są praktykujący artyści-wykonawcy, poszukujący w swej twórczości innowacji w uprawianych gatunkach muzyki, z uwzględnieniem współcześnie zachodzących zmian. Istotą studiów utworzonych w UMFC jest osobisty plan stworzony przez studenta, swoista wizja uwzględniająca artystyczne cele i rozwój, wykorzystująca proponowaną przez uczelnie gamę rozwiązań.
  Zajęcia oparte głównie na projektach, ćwiczeniach, mistrzowskich lekcjach z renomowanymi artystami, dających studentom możliwość ustalenia własnej zawodowej drogi i twórczych poszukiwań opartych na analizie i refleksji nad własną twórczością wykonawczą i tożsamością artystyczną. Studenci zostaną wyposażeni w znakomitą technikę oraz umiejętność kreatywnej i twórczej prezentacji.
  JM Rektor prof. zw. dr hab. Klaudiusz Baran 15 stycznia 2019 roku powołał do życia Zakład Jazzu i World Music , który znajduje się w strukturze Wydziału Instrumentalnego. Kierownikiem Zakładu jest ad. dr Piotr Kostrzewa.