Peter Erskine/ Eddie Gomez/ Dado Moroni Trio – Kraków

  Kiedy:
  28 Lipiec 2019@20:00 – 23:00
  2019-07-28T20:00:00+02:00
  2019-07-28T23:00:00+02:00
  Gdzie:
  Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” Kraków
  Kraków
  Koszty:
  120 zł

  Koncert Specjalny w ramach 24 edycji Summer Jazz Festival Kraków ?

  PETER ERSKINE amerykański perkusista jazzowy, zdobywca dwóch Grammy Awards. Posiada doktorat honorowy Berklee School of Music. Występował na 700 albumach i filmach.
  Jego zawodowa kariera rozpoczęła się w 1972 roku, kiedy dołączył do słynnej orkiestry Santa Kentona. Po trzech latach zaczął grać razem z Maynardem Fergusonem. Współpracował również z Weather Report z którymi nagrał pięć albumów w ciągu czterech lat, a następnie dołączył do Step Ahead. Jego nagrania z big-bandem Boba Mintzera do dziś stanowią wzór dla wielu młodych adeptów sztuki perkusyjnej. Współpracował z takimi gwiazdami jak Diana Krall, Eliane Elias, Queen Latifah czy Linda Ronstadt.

  EDDIE GOMEZ jazzowy kontrabasista urodzony w Sunturce w Puerto Rico. Spędził 11 lat z Bill Evans Trio, występując w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji, a także nagrywając dziesiątki nagrań. Za dwa z nich Trio zdobyło nagrody Grammy. Gomez był również członkiem Manhattan Jazz Quartet.
  Występował z takimi jazzowymi gigantami jak Miles Davis, Dizzy Gillespie, Gerry Mulligan, John Coltrane, New York Art Quartet, Benny Goodman, Buck Clayton, Ahmad Jamal, Bill Bruford, Scott LaFaro, Marian McPartland, Paul Bley, Michael Brecker, Wayne Shorter, Chick Corea, Harbie Hancock i wielu wielu innych.
  W maju 2013 r. Gomez otrzymał tytuł doktora honorowego z Berklee Collage of Music w Walencji w Hiszpanii.

  EDGARDO “DADO” MORONI włoski pianista i kompozytor jazzowy, samouk, który zaczął grę na pianinie w wieku czterech lat.
  W 1991 r. przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie stał się częścią nowojorskiej sceny jazzowej występując w najbardziej prestiżowych klubach w mieście tj. Blue Note, Birdland, Village Vanguard. Podczas swojej 35-letniej kariery Dado grał z legendami takimi jak Freddie Hubbard, Clark Terry, Zoot Sims, Harry “Sweets” Edison, Ray Brown, Ron Carter, Oscar Peterson, Ahmad Jamal, Hank Jones.
  W wieku 25 lat został jurorem prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Thelonious Monk w 1987 r. W 2007 zdobył nagrodę Italian Jazz Awards w kategorii Best Jazz Act.