Oleś Brothers & Piotr Orzechowski – Wrocław

  Kiedy:
  14 Grudzień 2019@19:30 – 22:00
  2019-12-14T19:30:00+01:00
  2019-12-14T22:00:00+01:00
  Gdzie:
  Narodowe Forum Muzyki
  pl. Wolności 1
  50-071 WROCŁAW
  Koszty:
  35 zł, 50 zł, 70 zł

  Bracia Oleś – kontrabasista Marcin Oleś i perkusista Bartłomiej Oleś – od czasu swego debiutu w 2000 r. konsekwentnie realizują autorską wizję muzyki, w której jazz i improwizacja są głównym punktem odniesienia. Mimo że mają na swoim koncie ponad trzydzieści wydanych albumów z najwybitniejszymi muzykami z całego świata, nie ustają w powoływaniu do życia nowych oryginalnych projektów z pogranicza stylistyk.

  Na koncert złożą się utwory z przygotowywanego albumu, który będzie

  zawierał muzykę zmarłego przed kilku laty austriackiego pianisty i kompozytora Joego Zawinula. Zasłynął on jako lider jednego z najważniejszych zespołów jazzowych wszech czasów – Weather Report. Twórczość Zawinula widziana ze środkowoeuropejskiej perspektywy ukazuje jego odrębność na tle innych kompozytorów muzyki jazzowej, dając muzykom tria możliwość eksplorowania uzupełniających się języków jazzu i muzyki europejskiej.

  Trio Braci Oleś z Piotrem Orzechowskim to drugie w karierze artystów trio fortepianowe. Po współpracy z uznanym amerykańskim pianistą Kennym Wernerem i przyjętej z entuzjazmem płycie Shadows („Płyta Roku 2005” według Radia Kraków) bracia zaprosili do wspólnego projektu niezwykle utalentowanego i obsypanego nagrodami wybitnego polskiego pianistę młodego pokolenia Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana”. Należy on do grona najbardziej utytułowanych i wszechstronnych pianistów młodego pokolenia. Z jednakową biegłością porusza się w muzyce klasycznej i w meandrach improwizacji, koncertuje zarówno solo, jak i z największymi orkiestrami, wyznaczając tym samym nowe standardy dla przyszłych pokoleń.

  Wykonawcy:

  Piotr Orzechowski – fortepian
  Marcin Oleś – kontrabas
  Bartłomiej Oleś – perkusja

  Program:

  Materiał z płyty Mysterious Weather